ПРОМЕТ МЛЕКА ПОРАСТАО ЗА 122%: Министар Момировић у посети маркету - Акција „Боља цена“ много значи за кућни буџет грађана
МИНИСТАР трговине Томислав Момировић изјавио је данас да је изузетно задовољан одазивом трговаца и произвођача на акцију "Боља цена", видљивошћу акције и њеним ефектима.
Фото: Танјуг/МУСТ
Основни циљ акције "Боља цена" је да нашим грађанима омогућимо куповину производа по приступачним ценама, рекао је Момировић након што је обишао један од малопродајних објеката „ИДЕА“ који послује у оквиру компаније „Мерцатор-С“.
Подсетио је да се у оквиру акције „Боља цена - цена за народ“ у више од 2.500 продавница на територији целе Србије налази 36 категорија производа и указао да то говори да та иницијатива није само обећање, већ конкретна акција која има стваран утицај на свакодневни живот наших грађана, саопштило је Министарство унутрашње и спољне трговине.
Фото: Танјуг/МУСТ
Момировић је додао да се јасно види да су цене многих основних производа смањене, чиме се олакшава живот породицама и доприноси њиховом бољем стандарду.
Заједно са министром Момировићем малопродајни објекат „IDEA LONDON“ обишао је и пословођа те продавнице Стево Рашић, који је истакао да је забележен раст промета у односу на период пре акције, и то, између осталог, за литарско дуготрајно млеко од 122 одсто, а за сок брескве од два литра за чак 101 одсто.
Фото: Танјуг/МУСТ
Према његовим речима, код киселог млека паковање од 400мл већ се бележи раст промета за 27 одсто, а код пелена за децу, 56 комада, пораст промета је већи од 50 одсто.
БОНУС ВИДЕО: ОВИ ПОДАЦИ НАЈБОЉЕ ГОВОРЕ: Шолакови медији данима износе неистине
Препоручујемо
"УШТЕДЕО САМ ВИШЕ ОД 1.000 ДИНАРА": Министар Мали у куповини у маркету на Дорћолу
20. 09. 2023. у 08:21
"БОЉА ЦЕНА - ЦЕНА ЗА НАРОД": Од среде 16 нових категорија производа у оквиру акције
18. 09. 2023. у 13:38
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (1)