ДОГОВОР ДВЕЈУ ЗЕМАЉА: Србија и Шведска постигле споразум о размени дозвола за ауто-превознике
СРБИЈА и Шведска постигле су споразум о размени дозвола за ауто-превознике, у броју који задовољава све потребе српских превозника, саопштио је данас министар саобраћаја, грађевинарства и инфаструктуре Горан Весић.
Фото: Д. Балшић
Он је прецизирао да је постигнут споразум да се, од 2024. године, размене по 1.600 билатерално-транзитних (1.500 за е6 и 100 за е5) и 50 дозвола за треће земље за е6 возила.
Како се наводи у саопштењу Министарства саобраћаја, ово је први пут да Шведска и Србија размењују дозволе за ауто-превознике.
БОНУС ВИДЕО:
ПРИНУДНО СЛЕТАЊЕ АВИОНА НА ЊИВУ: Сви путници су преживели
Препоручујемо
ПЕДЕСЕТ ГОДИНА: Шведска обележава годишњицу ступања на престо свог најдуговечнијег краља
14. 09. 2023. у 10:55
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)