"МОЖЕТЕ СЕ ЗАХВАЛИТИ АМЕРИЦИ" Лавров поручио - "ЕУ ослобођена руског утицаја, па су им енергенти сада троструко скупљи"
ШЕФ руске дипломатије Сергеј Лавров данас је изјавио да Европска унија може да се захвали САД што су је ослободиле зависности од руских енергетских ресурса, због чега што су њени трошкови за енергенте утростручени.
FOTO: Tanjug/AP
Како наводи ТАСС, Лавров је, на отварању оснивачког конгреса Међународног покрета русофила, подсетио на недавне изјаве председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен, која је захвалила администрацији америчког председника Џоа Бајдена што је помогла ЕУ да се ''ослободи зависности од руских фосилних горива''.
Он је оценио да на ту ''слободу'' треба гледати кроз призму трошкова енергената, који расту за више од три пута.
- У међувремену, они из ЕУ покушавају да сву кривицу за такво стање са којим су суочени свале на Москву - рекао је Лавров.
Министар спољних послова Русије истакао је да је један од циљева хибридног рата Запада демонизација Русије у очима светске заједнице.
- Ово се дешава на тржиштима енергената, када је Русија окривљена за невоље које су задесиле пре свега европско друштво, пошто су енергенти, укључујући и гас, поскупели троструко - навео је Лавров.
БОНУС ВИДЕО:
БУГАРИ ЗА ВОЈНУ НЕУТРАЛНОСТ И ПРОТИВ НАТО: Бугарске и руске заставе на протестима у Софији
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (1)