ПУТИН О НЕСТАШИЦИ ХРАНЕ: Авантуристичка политика запада довела до неравнотеже на тржишту
АВАНТУРИСТИЧКА непрофесионална политика неких западних земаља довела је до неравнотеже на светском тржишту хране, изјавио је руски председник Владимир Путин.
Foto: Tanjug
-Ми обезбеђујемо своје потребе и налазимо се међу водећим светским произвођачима, помажемо и помагаћемо земљама које се суочавају са несташицом хране због неравнотеже изазване авантуристичком, непрофесионалном политиком неких западних земаља, рекао је Путин на догађају, посвећеном руском узгоју и генетици.
Он је додао да Русија данас осигурава прехрамбени суверенитет у већини кључних параметара. Све мере подршке агроиндустријском комплексу су биле ефикасне.
Руски председник Владимир Путин назвао је раније грабежљивом позицију најбогатијих земаља света, које и даље купују храну. Он је подсетио тада да САД више увозе хране, него што извозе.
sputnikportal.rs
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (2)