ЕРДОГАН НАЈАВИО: Први турски електрични аутомобил на путевима 2023.
ПРЕДСЕДНИ Турске Тајип Реџеп Ердоган најавио је да ће први турски електрични аутомобил бити на путевима у првом кварталу наредне године.
Фото: Профимедиа/Emmanuel DUNAND
Он је изразио наду да ће први турски електрични аутомобил ТОГГ бити на путевима у многим земљама широм света као престижни турски бренд, пренела је Анадолија.
Ердоган је у суботу, у покрајини Бурси, присуствовао свечаној церемонији отварања комплекса за серијску производњу турског електричног аутомобила ТОГГ.
Свецана церемонија одржана је на национални празник Дан Републике, који Турска обележава 29. октобра.
- ТОГГ је назив пројекта који нас мотивише да сви уживамо у овом заједничком сну о снажној будуцности наше државе - рекао је Ердоган.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ:
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Украјинске снаге гађале Антоновски мост у Херсону, руска ПВО оборила шест ракета
30. 10. 2022. у 07:26 >> 00:05
ЛАЗА СА СИНОМ КРАЈ МОРА: Објавио слику и одушевио пратиоце - повод је важан (ФОТО)
28. 10. 2022. у 22:01
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)