ЛАКШЕ И ЈЕФТИНИЈЕ ДО КРЕДИТА ЗА ГРАЂАНЕ: Представљена нова електронска услуга "Моји подаци за банку"
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Републике Србије Ана Брнабић, гувернер Народне банке Србије Јоргованка Табаковић и директор Канцеларије за ИТ и еУправу Михаило Јовановић присуствовали су презентацији нове еУслуге "Моји подаци за банку".

Фото: Танјуг
Захваљујући овој услузи, која је доступна корисницима портала еУправе, омогућена је комуникација грађана и банака на "клик", односно омогућено је да грађани своје податке из различитих државних регистара проследе банци од које желе да добију понуду за закључење уговора о банкарском производу.
Презентацији услуге присуствовали су и генерални секретар Удружења банака Србије Владимир Васић, као и председници извршних одбора банака које су прве учествовале у пројекту, председница Извршног одбора Моби банке Марија Поповић, члан Извршног одбора Сбербанке Владимир Бошковић и председница Извршног одбора Еуробанке Славица Павловић.
Услуга "Моји подаци за банку" настала је као надоградња услуге "Моји подаци", која већ постоји на порталу еУправа и омогућава грађанима увид у њихове податке који се налазе у различитим државним регистрима, као на пример у Централном регистру становништва, Централном регистру обавезног социјалног осигурања, у регистрима ПИО фонда, Пореској управи и у другим државним евиденцијама.
Она пружа могућност грађанима да користе своје податке у интеракцији са банкама кад аплицирају за банкарске производе, тако да не морају да одлазе на шалтере јавне управе и банака.
Брнабић је овим поводом изјавила да се данас померају границе у дигитализацији нашег друштва и омогућава се грађанима да комуницирају и са привредом на "клик".
- Услуга "Моји подаци за банку" је посебна јер је први пут да је сама електронска услуга развијена заједно са привредом. Кроз заједнички рад на софтверском решењу са стране Канцеларије за ИТ и еУправу и банака, међусобно се учило, али су се размењивала и искуства, а све у циљу да се изађе у сусрет грађанима - истакла је Брнабић.
Брнабић је додала да се посебно захваљује банкама које су учествовале у пилот-пројекту и позвала све друге банке да се прикључе и уведу ову могућност својим корисницима.
Препоручујемо

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)