ВЛАДА СРБИЈЕ УСВАЈА НОВЕ МЕРЕ: Седнице Кризног штаба данас неће бити
ВЛАДА Србије усвојиће данас нове мере које су договорене током консултација са медицинским делом Кризног штаба за борбу против вируса корона, сазнаје Танјуг у Влади Србије.
Фото: Ј.Л.
Нове седнице Кризног штаба, која је била најављена за данас, неће бити. Јуче су консултације представника Владе Србије и медицинског дела кризног штаба трајале око сат и по.
Медицински део Кризног штаба, али и лекари из ковид болница, траже пооштравање мера и затварање објеката на десет до 15 дана, како би се максимално смањили контакти.
Број новозаражених у Србији на дневном нивоу прелази 4.500, ковид болнице су пуне, од петка је један део КБЦ Звездара поново врћен у ковид систем, расте број пацијената на респиратору, али расте и број умрлих од последица ковид-19 на дневном нивоу.
За нама је викенд током кога су радиле само продавнице прехрамбене робе, апотеке и бензинске пумпе, све остало било је затворено.
Такав је био и прошли викенд, али очигледно да то није довољно јер број новозаражених није смањен.
Премијерка Србије Ана Брнабић јуче је, током обиласка лазаревачког села Јунковца, рекла да ће мере "сигурно морати да буду пооштрене".
Она је навела да разуме здравствене раднике, али да се мора размишљати и о томе шта ће донети додатне рестрикције у смислу додатног кршења мера које не може да се контролише.
-Покушавамо да нађемо баланс и мислим да у томе успевамо, јер и даље имамо генерално доста добре показатеље и економске и здравствене - рекла је премијерка.
Препоручујемо
ИМУНОЛОГ ПОПАДИЋ УПОЗОРИО: Више од 80 одсто људи у Србији може лако да се зарази
14. 03. 2021. у 09:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (1)