"НИЈЕ МИ ЈАСАН НЕСТОРОВИЋ" Доктор Кон искрено о односу са колегама и страху од короне

ГОДИНУ за нама обележио је вирус - дуготрајан, исцрпљујући, смртоносан. Епидемија короне изродила је многе хероје, пацијенте и лекаре, а онда и обичне грађане који се нису либили да помогну.

НИЈЕ МИ ЈАСАН НЕСТОРОВИЋ Доктор Кон искрено о односу са колегама и страху од короне

Фото: Принтсцреен

Члан Кризног штаба, епидемиолог др Предраг Кон управо је 2020. обележио као личност која је на многе начине прешла преко својих граница, а све у жељи да, како он то често и говори, "изађемо из ратног стања" и "победимо ову пошаст".

О страху да је и сам заражен...

- У свакодневном сам контакту са особама које имају корону. Овде у Градском заводу за јавно здравље константно сам у разговору са техничарима који су у додиру са зараженима. Ипак, иако сам у контакту, нисам мислио да сам заражен јер, верујте, овде не можете видети никога да не носи маску ни на тренутак. Нисам никада био у самоизолацији.

О односу са другим колегама и доктором Несторовићем

- Свакако да сам имао одређених разочарања, а најтеже су ми падали напади који су долазили од људи са којима сам радио и сарађивао. Страшно ме је заболео напад мог професора, доктора Радовановића. Ипак, волим да кажем да ће историја да суди о томе шта се догађало, које су одлуке биле добре, а које не.

Много пажње у јавности је изазвао његов однос са доктором Несторовићем.

- Он је напустио Кризни штаб својевољно и немам шта даље да коментаришем. Само ми није јасно зашто он када је већ изашао из Кризног штаба наставља да коментарише одлуке Штаба? То ми није јасно, заиста.

Цепање лекара

- Најзначајније за мене је што је дошло до покушаја цепања лекара. О томе нема ни говора. Ми смо сви, понављам, на истом задатку. Мере које су препоручене усвојене су махом заједничком одлуком. Било је цепања у размишљањима, али одлуке које су донете су заједничке.

Доктор Кон говорио је и о својој љубави према музици.

- Ја сам потпуно другачији човек од овог којег виђате свакодневно. У јавности ја сам професионалац, лекар који брине за здравље нације. Приватно, ја сам човек песме, шале... Често се дешава да дођем кући након неког гостовања и упитам укућане: "Јесте гледали оног Кона, је л’ био досадан као и увек?".

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (2)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?