ОБРУЧ 2020: Вулин најавио антитерористичку вежбу - припадници МУП показују обученост да савладају терористе

Андријана Нешић

17. 11. 2020. у 12:08

МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин најавио је данас да ће у четвртак 19. новембра бити одржана антитерористичка вежба „Обруч 2020“, на којој ће припадници Министарства унутрашњих послова приказати вештине и обученост у савладавању терориста.

ОБРУЧ 2020: Вулин најавио антитерористичку вежбу - припадници МУП показују обученост да савладају терористе

Фото: Н. Скендерија

Министар Вулин је за РТС навео да се овом вежбом шаље порука свима онима који би да угрозе безбедност сваког од нас.

- То је наш приказ како бисмо реаговали на оно што се десило у Бечу или на неки сличан терористички напад. Дужност полиције, посебно њених специјалних јединица је да се стално усавршавају, опремају, напредују и воде рачуна о безбедности свакога од нас - истакао је Вулин.

Министар је навео да терористички напад нико са сигурношћу не може да спречи, али да држава мора показати да је у стању да се обрачуна са сваким, па и терористима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА! Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.

07. 08. 2025. у 16:00

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ НА МАРАКАНИ: Почиње продаја улазница за меч Србија - Енглеска, специјална изненађења за првих 100 купаца