ДА ЛИ АСТМАТИЧАРИ ТРЕБА ДА НОСЕ МАСКЕ: Кисић дала одговор - овако треба да се понашају
KAKO корона вирус напада плућа и један од учесталијих симптома јесте отежано дисање, астматичарима је цела ситуација додатно отежана.
Фото: Танјуг/Сава Радовановић
У неким земљама ова група пацијената је изузета од ношења маски, а на ту тему говорила је данас и др Дарија Кисић Тепавчевић.
- Ефекат ношења маске јесте да смањи максимално ризик од инфекције тако да код свих особа које имају потешкоће са дисањем, мора да се лимитира све оно што угрожава њихово здравствено стање - рекла је она гостујући у јутарњем програму на ТВ Прва.
Како је исткла, битно је напоменути да особе које имају рзличита респираторна обољења спадају у групу коју имају већу вероватноћу за различите компликације.
Она је нагласила да уколико дође до инфекције корона вирусом код астматичара да је већа вероватноћа за компликације које могу да настану.
- Ако се каже да не треба да носе маске испада као да немају могућност заражавања, а и те како имају. Ако дође до инфекције већа је вероватноћа да дође до компликација код особа које имају овај поремећај здавља. Треба да лимитирају одласке у просторе где је ризично и да максимално смање оне прилике где треба да носе маске - објаснила је др Кисић Тепевчевић.
Препоручујемо
ЧЕКА НАС ЦУНАМИ ИНФЕКЦИЈА: Упозорење из Темишвара - грађанима се обратио менаџер болнице
18. 07. 2020. у 17:10
ПОЧИЊЕ КОРОНА-ЕКСПЕРИМЕНТ: Немачка тражи 4.000 добровољаца - испланирано све до детаља
18. 07. 2020. у 14:48
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)