"СВЕТ ЈЕ ЛЕПШИ У ШАРЕНИМ ЧАРАПАМА" – АДМИРАЛБЕТ И АБА ЛИГА УЗ ОСОБЕ СА ДАУНОВИМ СИНДРОМОМ
ВЕЛИКА хуманитарна акција у оквиру 24. колу АдмиралБет АБА лиге у знак подршке и оснаживања заједнице.

Фото: Промо
АдмиралБет, као главни партнер регионалне кошаркашке елите, и овог пута потврђује своју посвећеност друштвено одговорном пословању. У сарадњи са АдмиралБет АБА лигом, овог викенда (21–24. март), у оквиру 24. кола, биће реализована велика хуманитарна кампања поводом Светског дана особа са Дауновим синдромом (21. март), под симболичним слоганом “Свет је лепши у шареним чарапама“.
На пет од осам утакмица 24. кола, гости ће бити представници удружења која окупљају особе са Дауновим синдромом, а посебна порука биће послата са самог терена – сви играчи ће утакмице играти у шареним чарапама, универзалном симболу подршке и инклузије.
Поред снажне симболике, АдмиралБет акцији даје и конкретну вредност – компанија ће донирати 1.000 динара за сваки постигнут поен у свим мечевима 24. кола АБА лиге удружењима особа са Дауновим синдромом. На тај начин, сваки кош постаће уједно и корак ка побољшању квалитета живота оних који се свакодневно суочавају са изазовима, али и неисцрпним оптимизмом и снагом.
- Одговорност према заједници део је наше компанијске културе. Верујемо да спорт има моћ да мења свет, а овом акцијом желимо да пошаљемо снажну поруку – да различитост треба да буде прихваћена, подржана и прослављена. Сваки поен, сваки аплауз, сваки осмех са трибина – све то шаље сигнал да смо ту једни за друге. Поносни смо што предводимо ову акцију и захвални што можемо заједно са клубовима и навијачима да направимо разлику - изјавио је ЦЕО АдмиралБета, Марко Рибарић.
- Кошарка је много више од игре. Увек тежимо да инспиришемо и допринесемо изградњи бољег друштва. Захвални смо компанији АдмиралБет што је покренула ову иницијативу и омогућила да као лига дамо свој допринос и пружимо подршку онима који заслужују већу инклузију, разумевање и видљивост. Верујемо да ће шарене чарапе, уз пуно срце играча и навијача послати снажну поруку у јавност - је додао Дубравко Кметовић, директор АдмиралБет АБА лиге.
Позивамо све љубитеље кошарке, медије, партнере и ширу јавност да буду део ове кампање, да обују шарене чарапе, поделе поруку подршке и да заједно покажемо да свет заиста јесте лепши када га гледамо отворених очију и још отворенијих срца.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ДЕФИНИТИВНО КРАЈ!" Верица и Вељко саопштили коначну одлуку
МОДНА креаторка Верица Ракочевић недавно је прославила 40 година успешног рада.
17. 06. 2025. у 17:39
Коментари (0)