РХМЗ УПОЗОРАВА: Због дебелог минуса попаљени аларми, а оно што следи је посебно опасно (ФОТО)
ЗА СРБИЈУ се данас и сутра предвиђају изузетно ниске температуре за ово доба године због чега је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) упалио жути метеоаларм.
FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
Док ће живе у термометрима ујутру бележити минусе, током дана ће постепено долазити до просечних вредности, а касније током недеље и изнад просека за овај период услед чега ћемо у само пар дана прећи разлику од чак 20 степени.
Јутро је данас хладно са слабим, понегде и умереним мразом. Током дана ће бити претежно сунчано уз слаб промењив ветар, осим на истоку земље где ће дувати слаб до умерен северозапани ветар.
Најнижа температура ваздуха ће бити од -7 до -2 степена, а највиша дневна од 8 до 13 степени Целзијуса.
Упаљен жути метеоаларм
За целу Србију на снази је жути метеоаларм због ектремно ниских температура. Минимална температура ваздуха је мања од -4 степени, а на подручјима изнад 1.000 метара надморске висине мања од -10 степени.
Фото: РХМЗ
За жути метеоаларм на сајту РХМЗ је наведено: "Време може бити потенцијално опасно. Временске појаве које су прогнозиране нису неуобичајене, али је потребан опрез ако планирате активности које су изложене метеоролошком ризику. Треба наставити са информисањем о очекиваним метеоролошким условима. Не предузимајте непотребне ризике".
Већи део Србије у минусу
У Новом Саду сунчано са минималном температуром од -4 и максималном од 10 степени. У Нишу и Крагујевцу исто сунчано, јутарње температуре ће бити -4 и -5 степени, а дневне до 11 и 10 степени.
Сутра се очекује слична ситуација. Јутро ће у четвртак бити хладно уз слаб, понегде и умерен мраз, док ће током дана бити претежно сунчано и још мало топлије. Дуваће слаб, променљив ветар. Најнижа температура ваздуха од -6 до 1 степен, а највиша дневна од 14 до 18 степен.
Наредног дана, за први дан пролећа, на снази ће бити "жути" метеоаларм због екстремно ниских температура. Минимална температура ваздуха је мања од -4 степени, а на подручјима изнад 1.000 метара надморске висине мања од -10 степени.
У Београду и Новом Саду ће бити сунчано. Најнижа температура ће бити 1 и -2, а највиша 16 степени. Сунчано ће бити и у Нишу и Крагујевцу. Минималне температуре ће бити -4, а највиша дневна 17 и 16 степени.
Временске осцилације
Неопходно је подсетити да временске осцилације итекако могу бити лоше по здравље грађана свих старосних узраста. Но, највећи опрез саветује се старијима, људима који имају хроничне тегобе, али и свима чији организми су и и наче осетљиви на промену времена.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО - ОСВОЈИЛИ МЕДАЉЕ НА ОЛИМПИЈАДИ УПРКОС ФИНАНСИЈСКИМ ПРЕПРЕКАМА | Није само наслов
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗИМА СЕ ВРАТИЛА: Вејало током целог дана, а овакво нас време очекује сутра
17. 03. 2025. у 19:02
ОВАКВУ ПРОГНОЗУ НИКО НИЈЕ ОЧЕКИВАО: Спремите се за тотални временски суноврат (ФОТО)
17. 03. 2025. у 07:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)