КОЛИКО НАС ЈОШ НЕРАДНИХ ДАНА ОЧЕКУЈЕ ДО КРАЈА ГОДИНЕ? Многи ће се разочарати
НАКОН пролећног распуста који пада за време васкршњих празника основци и средњошколци у Србији 7. маја се враћају у школске клупе.
Фото: Free Images Pixabay
Сви запоселни грађани треба да знају да након ових празника до краја текуће године имају само још један нерадни дан!
Ђаци су од 29. априла на распусту који се завршава у понедељак, 6. маја. На наставу се поново враћају 7. маја тако да су спојено са викендима ученици имали паузу од десет дана.
Ученици у Војводини већ су били на пролећном распусту од 28. марта до 3. априла. Иначе, у Србији важе два школска календара. За школе на територији Војводине календар доноси Покрајински секретаријат за образовање, док за остатак Србије календар доноси Министарство просвете.
Што се тиче нерадних дана за запослене многи су спојили мини-одмор већ од 1. маја и враћају се на посао 7. маја у уторак. Ове године је нерадни дан и 6. мај односно Васкршњи понедељак и велики празник Ђурђевдан.
Треба знати да нас након овог дужег предаха од посла и обавеза до краја године чека само још један нерадни дан и то 11. новембар који ове године пада у понедељак и обележава се Дан примирја у Првом светском рату.
До тада већина запослених ће користити годишњи одмор током лета када многи одлазе на летовања или разна путовања како у нашој земљи тако и преко границе.
БОНУС ВИДЕО: „ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ“ - Са Куле Београд упућена прелепа честитка поводом Ускрса
(Информер)
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)