ВОЗАЧИ, ОПРЕЗ: Ако идете на пут, обавезно урадите ову ствар
ЗБОГ најављених ниских температура у јутарњим и вечерњим сатима постоји могућност појаве местимичне поледице, поготово на деоницама које се простиру дуж речних токова, котлина и клисура, саопштило је јутрос Јавно предузеће "Путеви Србије".

Фото: С. Милошевић
На ауто-путу I А реда број 4, од тунела Банцарево до петље Бела Паланка, има магле која смањује видљивост на 50 до 100м.
У источној Србији учестали су ситни одрони дуж нестабилних камених косина и у клисурама, највише на Ђердапској магистрали, где се саветује опрезна вожња и придржавање саобраћајне сигнализације која обавештава о одронима.
Одрона има и на следећим путним правцима: I Б-23 Узићи - Ужице - Чајетина - Нова Варош - Пријепоље - гранични прелаз Гостун са Црном Гором. I Б-28 Кнежевићи - Кремна - гранични прелаз Котроман са Босном и Херцеговином. I Б-30 Мланча - Студеница - Ушће. II А-210 Копаоник - Рудница. II Б-472 Перовац - Гокчаница - Гоч.
На путним правцима трећег приоритета одржавања коловози су влажни у нижим пределима, а снега има местимично у расквашеном стању до 5 цм на територији Врања.
ЈП "Путеви Србије" саветује возачима да без зимске опреме и ланаца не крећу на пут, а уколико се одлуче на путовање, треба да возе заиста опрезно и пажљиво.
БОНУС ВИДЕО: Километарске колоне на ауто-путу Београд‒Ниш - карамбол након судара два камиона
Препоручујемо

"ЗАДОВОЉНИ ПУТЕВИМА, ПЛАТАМА, ПЕНЗИЈАМА": Грађани Лесковца за "Новости" (ВИДЕО)
06. 11. 2023. у 11:18

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО КРАЈ: Коме је припао дворац у Бечу? Развели се Тони и Драгана
ПЕВАЧИЦА Драгана Мирковић и бизнисмен Тони Бијелић званично су се развели након 25 година брак.
30. 04. 2025. у 12:32
Коментари (0)