ДАНАС ОБЕЛЕЖАВАМО СВЕТОГ ЕВТИХИЈА: Верује се да му се треба помолити пред важном одлуком
СРПСКА православна црква данас, 6. септембра, слави Светог свештеномученика Евтихија.
Фото: СПЦ
Евтихије је путовао много, имајући ангела за сапутника. У тамници примао је хлеб небески од ангела. Када му је тело било стругано зумбом железном, текла је из њега крв са необично благоуханим миром. Бацан је у огањ и пред зверове, и најзад посечен мачем у Севастопољу.
Они који су пред великим животним одлукама данас морају да оду у цркву и да се помоле свецу који је прорекао да ће постати патријарх.
Молитва која се изговара на данашњи дан:
Био си наследник Апостола престолом и заједничар духом, богонадахнуто дело си нашао у виђењу духовног узрастања: Због тога си уздизао реч истине и ради вере си до крви пострадао, свештеномучениче Евтихије: Моли Христа Бога да спасе душе наше.
БОНУС ВИДЕО:
НАЈЛЕПША СЛИКА ИЗ БЕОГРАДА: Српска тробојка се вијори на фасади Куле Београд у част Сретења
Препоручујемо
СТЕПИНАЦ ДОЛАЗИ НА ДНЕВНИ РЕД? Поново би могло да се покрене питање канонизације загребачког надбискупа
06. 09. 2023. у 10:45 >> 10:45
"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".
01. 11. 2025. у 19:52
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
МНОГО ЈЕ ЛУДА, БРАТЕ, БЕЖИ! Шабан убеђивао водитеља да не жени певачицу: "Нађи неку фину!"
ПОКОЈНИ краљ народне музике, Шабан Шаулић, био је човек кога су сви обожавали, а многи и дан-данас памте његове савете и критике.
05. 11. 2025. у 10:44
Коментари (0)