"СКОЧИО САМ ДА ЈЕ ИЗВУЧЕМ И НАСТАЛА ЈЕ БОРБА..." Српски туристи проживели праву драму у Грчкој, таласи однели три људска живота
САРТИ сваке године привлачи велики број туриста из Србије. Осим природне лепоте и тиркизног мора, ово место познато је по већем броју смртних случајева - утапања, због купања у мору током високих таласа. Један члан Фејсбук групе "Грчка инфо" поделио је са осталима своје веома драматично искуство са летовања у грчком месту Сарти.

FOTO: Tanjug/AP
- Код спасилачке осматрачнице, постоји само једна и не може доћи до забуне, неких двадесетак метара од обале море је ископало песак тако да потпуно неочекивано из плићака од један метар наједаред упадате у велику дубину, а талас повлачи сваког купача у дубину. Плажа је плитка на целој својој дужини тако да је потпуно неочекивано да се ту, на том кобном месту, ширине не веће од 30 метара налази амбис - увео је у трагедију која је уследила:
- Моју ћерку су повукли таласи. Скочио сам да је извучем и настала је права борба са струјом која константно вуче као вртлог. После дестак минута борбе за живот уз помоћ једног доброг и храброг момка моја ћерка је спасена. Остао сам још ја... Због умора и агоније коју сам преживео нисам успео у наредних 10 минута да испливам ка обали. Једини спас сам нашао пливајући у страну ка плићаку!
Поред њега су се у опасности нашли једна девојка и два момка.
- Сво четворо смо били на метар једно од другог. Приликом дављења девојка ме зграбила и потопила два пута, јер и сам више нисам имао снаге да пливам. Удавило се сво троје. Ја сам уз Богородичину помоћ успео да се спасим. Апелујем на све који ово читате да пренесете својим пријатељима о овим догађајима да се њима или њиховој деци не би десило исто што и нама - написао је он и додао:
- Иначе из разговора са мештанима Сартија сазнао сам да се сваке године у тим таласим утопи много деце и одраслих, али је то табу тема на Сартију. Опрез људи, није шала ког дохвате таласи на делу плаже код спасилачке осматрачнице. Највероватније ће то бити последње купање, а таласи су тамо сваког дана - завршио је он.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО: ЕВАКУАЦИЈА ЗБОГ УРАГАНА: Тајванске власти издале упозорење

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)