МЕТЕОРОЛОГ ОТКРИВА ДО КАДА ЋЕ ТРАЈАТИ "ХАРОН": Температуре у Србији ће прелазити и преко 42 степена, биће паклено

Дејана Калинић
Дејана Калинић

19. 07. 2023. у 18:09

МЕТЕОРОЛОГ Иван Ристић истиче да је почео нови пик топлотног таласа, назван "Харон".

МЕТЕОРОЛОГ ОТКРИВА ДО КАДА ЋЕ ТРАЈАТИ ХАРОН: Температуре у Србији ће прелазити и преко 42 степена, биће паклено

Фото: D. Milovanović

Како је рекао он ће трајати све до 26. јула.

- Сутра ће бити доста свежије време, са температуром која ће ићи до 32 степена. Али за викенд и почетком следеће недеље нас очекују тропски дани и тропске ноћи, а то значи да температура преко ноћи не пада испод 20 степени, чак ни на Златибору. Температуре ће прелазити 42 степена - каже метеоролог Иван Ристић.

Како каже, највећи проблеми ће бити на југу земље, треба водити рачуна и упозорити на пожаре, пише Информер.

БОНУС ВИДЕО: МУЊЕ ПАРАЛЕ НЕБО ИЗНАД ВРШЦА: Није се чула грмљавина - несвакидашњи призор у Србији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ЗА ЊИХ МЕСТА НЕМА: Трамп открио кога би избацио из Г20