"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Тужилаштво тражи продужетак притвора Дејану Пантићу - адвокат пише приговор
АДВОКАТ Љубомир Пантовић изјавио је данас за Новости да је Тужилаштво у Приштини затражило још два месеца кућног притвора за Дејана Пантића, бившег припадника косовске полиције, осумњиченог за бацање експлозивне направе на просторије Општинске изборне комисије,
Фото: Новости
Адвокат Љубомир Пантовић изјавио је данас за Новости да је тужилаштво у Приштини затражило још два месеца кућног притвора за Дејана Пантића, бившег припадника косовске полиције, осумњиченог за бацање експлозивне направе на просторије Општинске изборне комисије, а којем је после двадесет дана проведених на пункту косовске полиције на Јарињу уочи Нове године одређена мера кућног притвора.
После хапшења Пантића на административном прелазу Јариње уследило је постављање барикада на северу Косова и Метохије које су уклоњене када је Пантић пуштен кући, односно када му је одређен кућни притвор.
- Захтев за продужетак кућног притвора је и очекиван, тј. било је извесно да се то догоди јер су реакције извршне власти после 28. децембра, када је Пантић доведен кући, према суду и тужилаштву биле жестоке. Управо пишем изјашњење на предлог тужиоца који тврди да ће Пантић уколико му буде укинут притвор побећи, ометати истрагу или поновити дело, а при чему не наводи ниједну околност, већ паушално износи мишљење - истиче за Новости адвокат Пантовић, који напомиње да Пантићу деветог јануара истиче мера од месец дана притвора.
Упркос реакцији на наводе тужилаштва, адвокат Пантовић опомиње да ће суд највероватније прихватити захтев тужилаштва, али да ће он потом упутити захтев да се мера кућног притвора замени мером да се његов клијент брани са слободе уз услов јављања полицијској станици.
И док истиче да ће суд одлуку морати да донесе најкасније до понедељка ујутру, Пантовић наглашава да се Дејан Пантић због свега преживљеног и даље не осећа најбоље, али да је знатно бољег стања него док је био у притвору на пункту косовске полиције на Јарињу.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (2)