ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ПЕТАК, 29. ЈУЛ: Врело још данас, за викенд следи промена времена
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију прогнозу за наредних седам дана.

Фото: Танјуг
Најтоплији је дан пред промену времена и тако ће бити сутра, а освежење ће стићи у суботу. Док облаци не стигну, биће сунчано и још топлије. Ваздух са Медитерана подићи ће живу за око пет степени.
ПРОГНОЗА ЗА СРБИЈУ
Претежно сунчано и веома топло. У планинским пределима јужне и источне Србије уз локални развој облачности могућа је ретка појава кише или пљуска са грмљавином. Ветар слаб и умерен, источни и југоисточни. Јутарња температура од 17 до 23, највиша дневна од 33 до 36 степени. Упозорења: Tmax ≥ 35 степени, вероватноћа 95%.
ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ
У главном граду Србије биће шест степени више него јуче, а жива у термометру попеће се до 35 подеока на Целзијусовој скали. РХМЗ је издао наранџасти метеоаларм за Београд због високих температура. Дуваће југоисточни ветар са ударима до 26 км/ч. УВ индекс зрачења и даље висок – 8.
ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНД И ПРВИ РАДНИ ДАН
СУБОТА 30. 7. 2022: Наоблачење и освежење са кишом, пљусковима и грмљавином са севера и запада, током дана ће се проширити и на остале крајеве наше земље. Локално се очекују и краткотрајне временске непогоде: обилни пљускови са грмљавином, град, јак и олујни западни и северозападни ветар. Ветар пре подне слаб променљив, у кошавском подручју умерен и јак југоисточни, од средине дана у појачању и скретању на западни и северозападни правац. Јутарња температура од 17 до 25, највиша дневна од 30 на северу до 36 степени на југу и истоку. Упозорења: Tmax ≥ 35 степени, вероватноћа 90%. Локална појава грмљавина са градом, вероватноћа 90%. Количина падавина ≥ 20 l/m² у периоду до 3h, вероватноћа 95%.
НЕДЕЉА 31. 7. 2022: Претежно сунчано и свежије уз умерен развој дневне облачности, а само се још ујутру и пре подне у брдско планинским пределима очекује локална појава кише и краткотрајног пљуска с грмљавином. Ветар слаб и умерен, на истоку и јак, северозападни. Јутарња температура од 16 до 19, највиша дневна од 26 до 29 степени. Упозорења: Локална појава грмљавина, вероватноћа 70%.
ПОНЕДЕЉАК 1. 8. 2022: Претежно сунчано и мало топлије. Ветар слаб и умерен, северозападни. Јутарња температура од 14 до 18, највиша дневна од 26 до 29 степени.
ПРОГНОЗА ВРЕМЕНA ЗА НАРЕДНИХ ПЕТ ДАНА (од 2. 8. 2022. до 6. 8. 2022)
Претежно сунчано и постепено топлије.
(РТС)
Препоручујемо

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)