НОВА ПРАВИЛА ЗА УЛАЗАК У НЕМАЧКУ: На лето без теста и потврде о вакцини

25. 05. 2022. у 15:30

НЕМАЧКИ министар здравља Карл Лаутербах изјавио је данас да влада планира да током лета укине епидемиолошка правила по којима је путницима за улазак у Немачку потребна потврда о вакцинацији против ковида 19, негативан резултат теста или доказ о прележаној корони.

НОВА ПРАВИЛА ЗА УЛАЗАК У НЕМАЧКУ: На лето без теста и потврде о вакцини

Фото: АП

Лаутербах је за медијску групу Функе рекао да ће правила која се примењују на све старије од 12 година, без обзира на то одакле долазе у Немачку, бити суспендована од 1. јуна до краја августа, објавио је АП, а преноси Блиц писање Танјуга.

Од почетка марта Немачка више нема листу "високоризичних области".

Број нових случајева корона вируса у Немачкој је у сталном паду и већина рестриктивних мера је укинута. Ипак, влада је најавила да ће обезбедити додатних 830 милиона евра за куповину вакцина које ће помоћи у сузбијању могућих варијанти корона вируса на јесен.

Подсетимо, држављани Србије за улазак у Немачку имају обавезу да приложе потврду о вакцинацији или тест на ковид не старији од 48 сати, или сертификат о прележаној болести - уз потврду о нужном разлогу за улазак у ову земљу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.

30. 04. 2025. у 16:55

Коментари (0)

БЕЗБЕДНОСТ НА РАДУ: Култура која спасава животе