ГРАНИЦА ЗА ВАНТЕЛЕСНУ ПОМЕРЕНА НА 45 ГОДИНА: Сјајне вести за парове у Србији
РЕПУБЛИЧКИ фонд за здравствено осигурање (РФЗО) подигао је старосну границу за вантелесну оплодњу на 45 година живота, у односу на досадашњих 43.
Новости
Директорка РФЗО Сања Радојевић Шкодрић рекла је да је Србија по обиму права сада прва земља у Европи, а нека од њих су неограничен покушај вантелесне оплодње за прво дете и повећан број за друго дете.
- Проширења права у последње две године интензивно се дешавају у складу са демографском политиком коју води председник Србије Александар Вучић. И ова одлука је донета у складу са тим - рекла је Шкодрићева и додала да сада постоји и неограничен број замрзавања ембриона и за прво и друго дете.
У саопштењу РФЗО се подсећа да су проширења права из области вантелесне оплодње која су најављена прошле године, ступила на снагу 26. фебруара.
Она, између осталог, укључују право свих парова са једним дететом на здравствено осигурање на терет РФЗО ради добијања другог детета, док је за добијање првог детета уведен неограничен број криоембриотрансфера.
На ново проширење у вези са подизањем старосне границе за жене, осигуране особе ће имати право након што на снагу буде ступио правилник који ближе одређује права осигураних лица на вантелесну оплодњу.
БОНУС ВИДЕО: "Новости" у обиласку нове зграде Института за кардиоваскуларне болести
Препоручујемо
ДРЖАВА ЛЕЧИ И МУШКИ СТЕРИЛИТЕТ: Нови критеријуми за вантелесну оплодњу о трошку РФЗО
08. 03. 2022. у 09:11
ЛАКШЕ ДО ПОТОМСТВА: Врање новчано помаже женама до 46 година за вантелесну оплодњу
04. 03. 2022. у 09:17
ДЕДИЊЕ ОБАРА СВЕТСКИ РЕКОРД: Данас чак 21 операција на отвореном срцу (ФОТО/ВИДЕО)
15. 03. 2022. у 11:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)