ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић завршио је вишедневну званичну посету Кини током које су отворена нова поглавља сарадње две земље у области инвестиција, високих технологија, вештачке интелигенције и инфраструктуре, док је централни догађај посете било уручење Ордена пријатељства, највишег кинеског државног признања за стране држављане. Током боравка у Кини потписани су споразуми вредни готово милијарду евра, најављена производња хуманоидних робота у Србији и вођени разговори о додатном јачању економских и политичких односа Београда и Пекинга.
slavko radovanvoic
20.08.2021. 00:21
NISAM SKLON DA OPRAVDAVM KOMUNISTE KOJI SU BILI DISIDENTI A PRIJE TOGA SAMI SU NA VALST DOVELI KOMUNISTE.NISAM SKLON DA NESTO ISCITAVAM ZABILJESKE PISMA I RAZMISLJANA KOMUNISTA DOK SU BILI NA VALSTI.
Predrag Maksimović
26.08.2021. 23:57
Zoran Gluščević je osudjen na godinu dana zatvora zbog teksta u Književnim novinama o upadu sovjeta u Češku. Miodrag Maksimović, novinar Politike, bio je pod istragom zato što je u nedeljnom dodatku u boji Politike objavio auto-kartu gde je greškom crtača jedan put u Istri nacrtan debljom linijom kao i državna granica pa je ispalo da zapadna Istra pripada Italiji.