УКОЛИКО СТЕ ПРИМИЛИ ОВУ ПОРУКУ ЖРТВА СТЕ ПРЕВАРЕ: Откривен нови покушаја злоупотребе, обратите пажњу!
ЈП „ПОШТА Србије“ детектовало је нови покушај злоупотребе логотипа и имена Поште којим се грађанима путем лажних и преварних СМС порука сугерише да треба да изврше одређену уплату у циљу подизања извесне пошиљке.

Фото: АП
СМС порука садржи линк ка страници која није у власништву ЈП „Пошта Србије“, а на ком се тражи уплата новца путем платних картица. Овим путем желимо да скренемо пажњу грађанима Србије да ЈП „Пошта Србије" никада на овај начин није комуницирала са својим корисницима и да уколико добију поруке сличне садржине не поступају на начин како се тражи од њих.

Фото: ЈП "Пошта Србије"
У циљу едукације и помоћи грађанима Србије, уколико постоје било какве недоумице, Контакт центар ЈП „Пошта Србије“ чији су бројеви телефона 0700 100 300 и 011 3607 788, стоји на располагању радним данима од 8 до 20 часова и суботом и недељом од 8 до 15 часова. Грађанима саветујемо да буду додатно опрезни, да не отварају линкове у примљеним порукама и да не уносе своје податке. Цео случај је одмах пријављен Националном ЦЕРТ-у Републике Србије
Препоручујемо

ШИРЕЊЕ ДИГИТАЛИЗАЦИЈЕ: Издавање дигиталног зеленог сертификата на шалтерима пошта Србије
31. 05. 2021. у 17:27

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)