ФЕЉТОН - ЊУЈОРШКИ РАЗГОВОРИ О СТАЉИНУ И БРОЗУ: Хебранг ликвидиран без суђења, јер га је Јосиф Висарионович предвидео као Титовог наследника
15. 04. 2024. у 18:00
БАРОВИ или не раде недељом или се недељом не служи пиће.
Повезане вести

ДА ЛИ СУ ЛЕКА ИЛИ СРБИЈА БИЛИ МЕТА НА БРИОНИМА: Реиздање забележака Александра и Славке Ранковић осветљава детаље о прислушкивању Тита
СМЕНА Александра Леке Ранковића наБрионском пленуму 1966. године један је од најдраматичнијих политичкихломова у историји социјалистичке Југославије. Оптужен је за наводноприслушкивање Јосипа Броза и других руководилаца, да се, заверенички ипучистички, борио за власт и место Титовог наследника. Није му билодозвољено да се брани. Тај догађај сматра се једном од историјскихпрекретница, недовољно расветљеном до данашњих дана, која је у великојмери одредила ток југословенског 20. века.
11. 05. 2025. у 13:38

ЧЕТВРТОГ МАЈА 1980. ГОДИНЕ: Пре 45 година умро Јосип Броз Тито
ЈОСИП Броз Тито, дугогодишњи неприкосновени лидер социјалистичке Југославије, умро је 4. маја 1980. пре 45 година.
04. 05. 2025. у 07:55
Најновије из рубрике

ОЧЕКУЈТЕ ЛОКАЛНЕ ПЉУСКОВЕ СА ГРМЉАВИНОМ: Временска прогноза за среду 18. јун
У Србији време данас претежно сунчано и топло.
18. 06. 2025. у 01:00

12. ШЕКСПИР ФЕСТИВАЛ: Луда планета
ЈЕДИНСТВЕНИ Шекспир фестивал, који је од 2014. године публици у Србији представио више од 60 савремених светских позоришних продукција Шекспирових дела из 23 земље света, упркос изостанку финансијске подршке оснивача – општине Инђија и Покрајинске владе, и ове године се одржава уз снажну подршку УНИQА осигурања, пријатеља Фестивала од самог његовог оснивања.
17. 06. 2025. у 16:00

ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО СРБИЈУ: Ево где је био епицентар (ФОТО)
АПАРАТИ Сеизмолошког завода Србије забележили су рано јутрос, око 3 часа, земљотрес на подручју Гоча. Измерено је 2 степена по Рихтеру.
17. 06. 2025. у 09:53

МОГУЋИ ЛОКАЛНИ ПЉУСКОВИ СА ГРМЉАВИНАМА Временска прогноза за уторак 17. јун: Очекујте мало ниже температуре
На истоку и југоистоку Србије време данас претежно сунчано и топло, у осталим пределима променљиво облачно са сунчаним интервалима и мало свежије.
17. 06. 2025. у 01:06

ПЉУСКОВИ С ГРМЉАВИНОМ СТИЖУ У БЕОГРАД: Током ноћи ове делове Србије погодиће невреме са јаким ветром и кишом
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод најавио је да ће се током ноћи облачност из северних и западних предела проширити и на централне крајеве Србије уз умерен до јак северозападни ветар и локално краткотрајну кишу или пљусак са грмљавином.
16. 06. 2025. у 20:41
Коментари (0)