ПАПА НЕ ПРЕ 21. ГОДИНЕ: Савети када треба радити папаниколасу тест до тридесетих а и после
28. 09. 2021. у 17:20
АМЕРИЧКО удружење за породиљство и гинекологију издало је упутство у коме саветује да се Папаниколау тест (ПАПА), не ради пре навршене 21. године.
Повезане вести

СТРАХ САГОРЕВА КАЛОРИЈЕ: Када тело доживи проток адреналина и метаболизам се убрзава
ДОЖИВЉАВАЊЕ мало страха сагорева више калорија него кад се не бојимо ничега. Како се пулс убрзава, тело доживљава проток адреналина. Метаболизам се убрзава, па долази до сагоревања шећера и масноћа.
23. 09. 2021. у 13:40

ДОКТОРКА ЈЕЛЕНА ПЕТРОВИЋ ШУНДЕРИЋ ОБЈАШЊАВА: Колико је опасно када хемороиди крваре?
ХЕМОРОИДИ или шуљеви су међу најчешћим здравственим проблемима савременог човека. Лекари кажу да скоро да нема особе која је старија од 50 година и није бар једном у животу, имала проблем са хемороидима. Ово обољење може да изазове велике компликације, докторка Јелена Петровић Шундерић, хирург, објашњава за "Новости" колико је опасно када хемороиди крваре.
23. 09. 2021. у 12:00

ЈЕДНОСТАВНО И ЕФИКАСНО: Уз помоћ еластичне траке затегните се као струна
ВЕЖБЕ са еластичном траком са разлогом се користе у фитнес центрима, па чак и у физикалној терапији, јер дају одличне резултате. С обзиром на то да су једноставне оне без посебних припрема могу да се изводе и код куће.
23. 09. 2021. у 11:00

И СРПСКИ НАУЧНИЦИ У БОРБИ ПРОТИВ КОВИДА: Стиже поузданији и бржи антигенски тест?
НАУЧНИЦИ са Хемијског факултета Универзитета у Београду, у оквиру два пројекта Специјалног програма истраживања ковида 19, развијају решења која ће помоћи у борби против вируса корона, саопштено је из Фонда за науку.
22. 09. 2021. у 16:00
Најновије из рубрике

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00

ДА НЕ МУЧЕ ГАСОВИ, НАДУТОСТ, ИЛИ БОЛОВИ: Овај предлог исхране идеалан је за све који реагују на глутен (ЈЕЛОВНИК)
НАДУТОСТ, гасови, бол у стомаку, дијареја или затвор, умор, главобоља, чак и проблеми са концентрацијом или променама расположења могу да буду последица глутена у исхрани.
03. 05. 2025. у 06:15
Коментари (0)