КРОМПИР садржи много витамина и других хранљивих супстанци које су кључне за наше здравље. Постоји неколико разлога који показују зашто ово поврће не би требало да избегавамо.
Повезане вести

КОКТЕЛ ЗА БОЉУ ПРОБАВУ: Рецепт за лековити напитак који чува здравље
БЕЗ обзира на то да ли желите да сачувате здравље или га побољшате уколико је нарушено гастроенетеролошким тегобама постоји лековити коктел. Реч је о "саси води" која је веома укусна и делотворна. У осам чаша воде додајте једну кашичицу ренданог корена ђумбира, један свеж краставац средње величине, огуљен и исечен на танке колутове, један лимун средње величине, исечен на кришке и 12 листова свеже нане.
13. 09. 2021. у 18:00

ГРОЖЂЕ УМИРУЈУ БОЛ У ЗГЛОБОВИМА: Добробит овог воћа решава низ проблема
ДА очувате здраву памет и спречите губитак моћи расуђивања с годинама једите грожђе. Добробит овог укусног воћа је и у томе што може да ублажи бол у случају напада гихта и реуматоидног артритиса.
13. 09. 2021. у 17:30

НАПАДИ МИГРЕНЕ ПРОРЕЂУЈУ СЕ С ЈЕСЕНИ: Топлота сама по себи не може да буде узрок главобоље
ЗА оне који пате од мигрене и кластер главобоље јесење дневне температуре су идеалне, јер им проређују нападе главобоље. Сасвим је супротно када су високе температуре и врућине, јер су топлота и физичке активности које повећавају температуру тела, снажан окидач за појаву бола у глави.
13. 09. 2021. у 16:30
Најновије из рубрике

ЧАЈ ОД МАСЛАЧКА ЗА МРШАВЉЕЊЕ: Нутрициониста открива шта је мит, а шта истина
ТРУДИТЕ се да се здраво храните и редовно вежбате како бисте смршали? Можда сте чули и да чај од маслачка може да помогне у том процесу. Ипак, да ли је то заиста тачно?
04. 05. 2025. у 21:16

УЗ ПРОЛЕЋЕ СТИГЛЕ И АЛЕРГИЈЕ: Ево до када ће овај проблем отежавати здравље великом броју људи
ПРОМЕНЉИВО време и пролеће некима је донело и отежано дисање и кашаљ. Процењује се да у Србији са астмом живи свака десета особа, а у свету око 260 милиона људи, а ови подаци објављени су уочи Светског дана борбе против астме.
04. 05. 2025. у 13:54

ОД ВИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА ЗА ОЧУВАЊЕ ЗДРАВЉА: Уз ову храну обогатићете трпезу селеном, бакром и цинком
ЗНАЧАЈ минерала у исхрани је одавно доказан јер ови елементи учествују у свим телесним процесима. Одговорни су за чврстину и здравље костију, рад срца, мишића, нервног система... Најпознатији минерали су гвожђе, магнезијум, калијум, натријум... Мање познати су селен, цинк и бакар, али су такође од виталног значаја за очување здравља.
04. 05. 2025. у 07:00

ЗАЧИНИ И ЛЕКОВИ: Ове комбинације могу променити дејство медикамената или чак бити опасне по здравље
НА први поглед безопасни и корисни, зачини попут куркуме, црног бибера и ђумбира могу значајно утицати на дејство терапије за озбиљна здравствена стања. Ко би требало да поведе рачуна и која стања захтевају корекцију исхране у смислу додатих зачина?
04. 05. 2025. у 00:33

НЕ УГРОЖАВА, АЛИ ОТЕЖАВА ЖИВОТ: Три начина лечења аналне фисуре
РАНИЦА на улазу у анални отвор или анална фисура може да буде узрок бола, печења и крви приликом пражњења црева.
03. 05. 2025. у 07:00
Коментари (0)