МИЛО ПОНОВО ПРЕТИ ШУМОМ: Председник Црне Горе жели нове сукобе
ДАНАШЊА оцена безбедносне ситуације у Црној Гори је неповољнија него пре годину, али верујем да има основа да Црна Гора сачува стабилност, поручио је Мило Ђукановић, понављајући став партије на чијем је челу – ДПС-а, да ће Црну Гору бранити свим средствима.
Фото: ТВ ЦГ
- Верујем да ће то моћи да се уради у институцијама државе. Црна Гора је до сада показала капацитет да сачува своју независност, упркос малигним утицајима, првенствено Русије усмереног према ЕУ и САД.
- Апсолутно сам уверен да смо у стању да заштитимо темељне вредности црногорског друштва, апсолутно сам одлучан да бранимо тековине савремене Црне Горе. Ја сматрам да је ова генерација људи који живе у Црној Гори остварила своје животно дело обновом црногорске независности и имамо одговорност да ту тековину сачувамо - навео је Ђукановић.
Како је навео, "у претходних 25 година Црна Гора је показала умеће да сачува мир и мултиетнички склад, упркос претњама тадашње власти у Београду".
- И 2016. смо апсолутно својим способностима спречили државни удар и насилну промену власти ради заустављања пута у НАТО - поручио је Ђукановић.
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)