ТРОБОЈКЕ БЛИСТАЈУ НАД ЈАДРАНОМ: Још једна литија на мору, Бока јасно рекла - Не дамо светиње! (ФОТО)
НЕДЕЉНО јутро у Боки пробудила је литија баркама која је кренула из Игала ка Михољској Превлаци.
Фото: В. В.
На бродићима су вијориле тробојке а најчешће се чула песма "Не дамо светиње" која је постала химна народног протеста против закона о слободи вероисповести. Уз њу се орила често и химна Светом Сави. Из Игала је испловило десетак чамаца али им се под Топлом, Новим и местима дуж херцегновске ривијере придружило још двадесетак бродића.
Благослов су на Топлој учесници ове морске литије примили од оца Зорана Миљанића. Прошли су без много проблема контролу Лучке капетаније а на Михољској Превлаци дочекали су их свештеници и бројни мештани. Бока је и на овај начин поручила да не да своје светиње.
Препоручујемо
СПЕКТАКУЛАРНА БАКЉАДА НА ЈАДРАНУ: Величанствени призори са прве литије на води (ВИДЕО)
15. 08. 2020. у 22:04
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (2)