ДАЈКОВИЋ О СРАМНОМ ПОТЕЗУ МУЈОВИЋА: Кажњен сам зато што сам стао уз Србе у Зети
ГРАДОНАЧЕЛНИК Подгорице Саша Мујовић покренуо је дисциплински поступак и решење о суспензији против Владислава Дајковића, руководиоца Службе за грађане.
Фото: Принтскрин АПлус ТВ
У питању је јасно протеривање из власти у Црној Гори сваког Србина који се не плаши да каже да је Србин и да је прво Србин, па онда све остало.
Ову одлуку за "Ало!" је коментарисао лично Владислав Дајковић.
- Данас сам добио одлуку градоначелника Подгорице Саше Мујовића о мојој суспензији и трајном удаљавању са посла, уз меру физичке забране приласка згради Општине. Разлог за овакву драстичну и политички мотивисану одлуку није било какво кршење закона, злоупотреба положаја, крађа, намјештање тендера или компромитовање институција Главног града, већ искључиво чињеница да сам подржао Србе у Зети који су протестовали против изградње колектора за пречишћавање отпадних вода. Другим речима, кажњен сам зато што сам био на улици са својим народом, зато што сам стао уз Србе у Зети и уз свог саборца Милана Кнежевића. Због тога данас плаћам цену. Та цена није ништа друго до наставак прогона српског народа у Црној Гори – институционалног, политичког и сваког другог. Одавно сматрам да Србима није место у оваквој власти, која је наставила потпуно исту матрицу понашања какву је имао режим Мила Ђукановића пуних тридесет година. Чињеница да се смењују и прогоне српски политички представници само зато што су заједно са својим народом на улици, најбоље говори о карактеру ове власти - каже Дајковић.
Дајковић потом закључује да је сигуран да Црну Гору врло брзо очекују ванредни парламентарни, али и градски избори.
- На тим изборима, грађани ће имати прилику да јасно кажу да ли подржавају наставак прогона, неправде и дискриминације, или желе слободну, праведну и достојанствену Црну Гору у којој нико неће бити кажњен зато што је уз свој народ - навео је он.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)