УКЛОЊЕН СПОМЕНИК ПАВЛУ ЂУРИШИЋУ: Мештани сами склонили обележје после освештања
СПОМЕНИК четничком команданту Павлу Ђуришићу који је откривен данас у беранском селу Горње Заостро, мештани су уклонили око 14 сати. Он је сада измештен у оближњу цркву. Споменик је јутрос открио митрополит будимљанско-никшићки Српске православне цркве Методије.
Фото: Друштвене мреже/Принтскрин
- Ми ћемо овај споменик ставити у цркву, а даће бог да се постави и у сред Берана. Њему је Беране све дало, он се ту и формирао, и зато га је првог и ослободио. Најважније од свега је да смо саборно и заједно сви - поручио је Методије.
Методије је раније данас служо литургију у Храму Свете Мати Параскеве у Горњем Заостру код Берана, и поручио да ће споменик Павла Ђуришића који је јуче постављен у том селу ставити у цркву, “па нек дођу да руше цркву”.
- Војводи Павлу и свима војницима, ратницима, официрима, подофирицима и борцима југословенске војске у отажбини вјечна памјат - рекао је митрополит Методије.
Четнички војвода Миодраг Гиго Божовић каже да су синоћ дошли у два ујутро, мислећи да нико не чува споменик.
- Било их је преко стотину, а и нас је било толико… Рекли су да имамо времена до 15 часова да уклонимо великог војводу који је све дао за српство и српски народ. Е то су, браћо моја, комунисти и пионири Титови који су окованих мозгова. И они стари њихови СУБНОР-овци сенилни, а ту организацију би требало забранити и укинути… Ја им поручујем – немојте да рушите Павла Ђуришића. не сме да се дира ничија богомоља, ничији споменик. Ми четници никад нисмо рушили. Нећемо ни данас, ни сутра. Остајемо оно што смо – наследници Југословенске краљевске војске у отаџбини - каже Божовић.
Беранска полиција ухапсила је јуче суграђанина Вујадина Добрашиновића, због подизања споменика Павлу Ђуришићу у Горњем Заостру.
У беранском селу се одржава сабор поштовалаца четничког покрета.
Против њега је полиција поднела кривичну пријаву због кривичног дела – повреда и недозвољено подизање спомен обележја. Управа полиције саопштила је да је Добрашиновић споменик подигао на свом земљишту. Након саслушања у тужилаштву, одређено му је задржавање до 72 сата.
Уклањање споменика планирано је до 15 сати данас.
(Вијести)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
Шабан открио истину о вези са Цецом - 2 сата потом је убијен! Она причала зашто га је оставила
ДЕЈАН Марјановић Шабан је пре 32 године у једном интервјуу открио истину о његовој вези са певачицом Светланом Цецом Ражнатовић. Два сата касније је убијен.
20. 05. 2026. у 20:45
Коментари (0)