ОВО СУ УБИЈЕНИ ОТАЦ И СИН У БУДВИ: Пријатељи и породица се опраштају од Светозара и Николе (ФОТО)
СВЕТОЗАР Свето Станишић и његов син Никола убијени су јуче на Словенској плажи у Будви када је, како се сумња, на плажу дошао Светозаров брат Светислав који их је, након краће расправе, убио ватреним оружјем. Од убијеног оца и сина се опраштају њихови најближи.
Foto: umrlice.me
- Тужним срцем јављамо да су дана 26.јула 2025. године трагично настрадали наши вољени Светозар Свето Станишић и Никола Станишић. Саучешће примамо у градској капели у Будви 27. јула од 9 до 14 часова, након чега ће се у 15 часова обавити сахрана на сеоском гробљу у Станишићима - пише у читуљи коју су објавиле породице Станишић и Недовић.
Јавно су објављене две читуље.
Foto: umrlice.me
- "Не постоје речи утехе које могу да изразе неизмерну бол и тугу због ваших трагично изгубљених живота. Сећањима на ваше племените душе чуваћемо вас од заборава. Почивајте у миру", "Никола, поносна сам што сам учествовала у твом одрастању и васпитању. Од кад имам децу једино што желим је да буду упола као ти. Верујем да ћеш и на небу бити анђео са највећим осмехом" - пише у читуљама.
Убио брата и братанца на плажи
Двоструко убиство се догодило јуче око 8 сати на плажи у Будви када је, како се сумња, Светислав убио Светозара и Николу Станишића.
Очевици су испричали да је Светислав извадио пиштољ наочиглед туриста који су се тада налазили на шеталишту и испалио више хитаца у Светозара. Никола је наводно покушао да помогне оцу, али је и он убрзо упуцан.
Осумњичени Светислав Веско Станишић је наводно након убиства остао на лицу места, а очевици су испричали да је био потпуно смирен те да се упутио у оближњи кафић где је седео са пиштољем у руци и сачекао полицију.
Наводно, двоструком убиству у Будви је претходила свађа.
Наводно је Светислав рекао да ће "завршити са овим", те је сутрадан рано ујутру дошао на плажи и починио убиство.
На месту убиства у Будви су биле веома потресне сцене.
Светиславу Веску Станишићу је синоћ, након саслушања у Вишем државном тужилаштву у Подгорици, одређено задржавање до 72 сата.
- Следи наредба о спровођењу истраге са предлогом да се осумњиченом одреди притвор - рекла је за "Либертас" руководитељка ВДТ-а Лепа Меденица, уједно и портпаролка тог тужилаштва.
Препоручујемо
ИЗВУЧЕНО ТЕЛО ИЗ РЕКЕ ЉУЦЕ: Рониоци пронашли мушкарца на три метра дубине
23. 12. 2025. у 20:25
УХАПШЕН БИВШИ ЦРНОГОРСКИ МИНИСТАР: Милутин Симовић ухапшен јутрос у Никшићу
22. 12. 2025. у 09:50
ЖИЧАРА ЈЕ ТРЕБАЛО ДА БУДЕ ЗАМЕЊЕНА: Пре 15 година лавина однела један стуб
21. 12. 2025. у 21:56
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)