У ЗНАК СЕЋАЊА И ПОШТОВАЊА: Једнодневна манифестација „Срце бира Драгољуба Ђуричића“

В.В.

16. 06. 2023. у 14:24

ЛЕГЕНДАРНОМ бубњару, Новљанину Драгољубу Ђуричићу, који је преминуо у марту 2021. посвећена је једнодневна манифестација „Срце бира Драгољуба“, која ће бити одржана сутра, 17. јуна.

У ЗНАК СЕЋАЊА И ПОШТОВАЊА: Једнодневна манифестација „Срце бира Драгољуба Ђуричића“

Фото: Звездана Кујовић

Прва је на програму ревијална трка коју организује херцегновски Триатлон клуба, а креће испред куће у којој је живео Драгољуб, у близини главне аутобуске станице и завршава у Градској луци на Шкверу. Ту ће наступити херцегновска група „Егзодуси“ са којом је и Драгољуб својевремено свирао, а придружиће се „Лоу волтаж бенд”, ученици Музичке школе, као и деца вртића „Наша радост”.

На тврђави Форте Маре биће одржан концерт легендарне групе „Леб и сол“, чијим су успесима значајно допринели Драгољубови ритмови. Пре концерта планирана је трибина  „Драгољубово срце“, на којој ће чланови састава “Леб и сол”, Рамбо Амадеус и други уметници говорити о Драгољубу Ђуричићу, не само као о вансеријском бубњару и уметнику, него као о човеку који је несебично помагао и многе људе и корисне друштвене пројекте.

Иницијатор за организацију овог догађаја, а сличан је организован и у Београду, јесте млада Новљанка и новинарка Викторија Самарџић. Подршку су пружили херцегновски Секретаријат за културу, ЈУК Херцег фест и градска Туристичка организација.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ПРЕ више од десет година, име Калид Бин Мохсен Шари из Саудијске Арабије обишло је свет када је постао познат као најдебљи тинејџер на планети, а уједно и други најтежи човек свих времена.

09. 08. 2025. у 12:33

Коментари (0)

ПРИПРЕМА ЗА РЕВАНШ СА ЛЕХОМ: Звезда има луксуз да одмара неколико првотимаца како би били спремни за нови обрачун са Пољацима