"ЦРНА ГОРА ПОД КОНТРОЛОМ МАФИЈЕ И ЊЕНОГ ПОЛИТИЧКОГ КРИЛА" Вучуровић - "Изостала демонтажа ДПС-а"

30. 03. 2022. у 16:07

ИАКО је од убистава истакнутих државних функционера Горана Жугића и Дарка-Белог Распоповића прошло више од 20 година, истражни органи још немају одговор на питање ко су налогодавци, организатори и починиоци ових злочина, казао је посланик ДФ-а Јован Вучуровић.

ЦРНА ГОРА ПОД КОНТРОЛОМ МАФИЈЕ И ЊЕНОГ ПОЛИТИЧКОГ КРИЛА Вучуровић -  Изостала демонтажа ДПС-а

Фото: Твитер@radiosarajevo

- Мада из Управе полиције уверавају да је расветљавање кривичних дела која су почињена од стране непознатог извршиоца приоритет у раду, убице ни после више од две деценије нису откривене - казао је Вучуровић подсетивши да је Црна Гора 30 година под контролом мафије и њеног политичког крила, оличеног у председнику ДПС-а и његовој странци. 

- Та ‘коалиција’ и заједнички интереси довели су до низа тешких кривичних дела, убистава, а десетине до данас нису решене, јер су полиција, судство и тужилаштво били само продужена рука ДПС и криминала. Међутим, забрињава што и након промена у Црној Гори није дошло макар до покушаја решавања ових случајева - каже Вучуровић.

- Док не дође до откривања убица и налогодаваца Црна Гора не може бити демократска и правна држава, већ и даље место несигурности којим владају криминални кланови. Очигледно је и на овим приимерима да је изостала демонтажа ДПС-а, и да је та хоботница и даље толико јако присутна. Само кроз одлучан обрачун са бившим режимом можемо доћи до решавања свих нерешених убистава и до правне државе. Да је ДФ био у прилици да одлучује видели бисте на делу тај обрачун са мафијом и њеним помагачима у политичким структурама - рекао је он.

БОНУС ВИДЕО:

БОГАВАЦ: Председник Општине Беране биће из СНП

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу