ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ И МИТРОПОЛИТ ЈОАНИКИЈЕ СТИГЛИ НА ЦЕТИЊЕ: Спроведени до манастира под балистичким штитом (ФОТО/ВИДЕО)
ПАТРИЈАРХ Порфирије и митрополит Јоаникије хеликоптером су слетели на Цетиње.
Фото: Д. Миловановић
Патријарх и митрополит су дочекани аплаузом уз црквена звона и повике "Достојан!".
Патријарха и митрополита су од ливаде на којој је хеликоптер слетео до манастира спровели припадници Противтерористичке јединице, и то под балистичким штитом.
Народ их је дочекао уз повике "добро нам дошли митрополите и патријарше!".
Патријарх Порфирије поручио је претходно да СПЦ никада неће одустати од устоличења у Цетињском манастиру.
Свештеници су дочекали патријарха.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (3)