У МАЊЕЖУ ЦВЕТНО И МИРИСНО: Традиционална изложба отворена у престоничком парку
ГРАДСКИ парк Мањеж традиционално је и овог пролећа претворен у цветну оазу у овквиру изложбе "Београдско пролеће" која је отворена до 9. априла.
FOTO: Privatna arhiva
Сезонско цвеће, украсне саднице, собно биље само је део богате понуде која се може наћи у овм престоничком парку. Цене су у складу са изложбом цвећа - шарене. Велике, мале, црвене, жуте руже могу које красе Мањеж могу се наћи по цени од 200 до 900 динара, док су украсне саднце биљке по имену дан ноћ од 50 до 200 динара. Лаванде су у зависности од величине саднице између 700 и 1.200 динара. Саднице каранфила, мушкатле, чуваркуће, смиља, лаванде крећу се од и до 800 динара, док је за божур потребно издвојити и до 2.000 динара.
Вишегодишња биљка по имену бегонија погодна је како за двориште тако и за кућне услове кажу цвећати. Лиснате бегоније које имају су препознатљиве по својим украсним листовима, или цветне шарене бегоније у различитим бојама могу се купити на овој изложби, а цена им се креће од 300 до 700 динара.
Највише пажње на овогодишњој цветној манифестацији привукло је такозвано љутић цвеће. Разноврсних боја, успева у свим условима, погодна и за терасу и за двориште, а цена ове саднице креће се до 300 динара.
Такође, доста се тражи и кактус чија је понуда разноврсна. Црвени, зелени, без бодља, мали као и они који могу да порасту и до неколико метара. Док за љубитеље егзотичних биљака у понуди је дрво лимуна и банане за које је потребно издвојити и до 2.000 динара.
На овој јединственој цветној манифестацији могу се купити и мање саднице дрвећа као што су тиса, јавор, бор а цена им се креће од 1.000 до 7.000 динара.
РАЗНОВРСНА ПОНУДА
ОСИМ цвећа, излагачи нуде и велики избор баштенског материјала, као што су саксије, лопатице, ручно рађене вазе. У понуди је и велики избор земље у којој се гаје кактуси, затим суплементи за бржи раст биљака.
На овој цветној манифестацији представља се 35 излагача из целе земље.
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)