"СРБИЈА ЋЕ НА ТОМЕ ИНСИСТИРАТИ": Вучић - Приштина ће морати да испуни обавезу из Бриселског споразума!
ЗА Србију је Бриселски споразум нешто што мора да се испоштује и инсистираћемо на томе да Приштина испуни своју једину обавезу коју има, поручио је данас председник Србије Александар Вучић.
Фото: Танјуг
- Ако смо ми могли да испунимо све своје обавезе и Приштина ће морати да испуни једну једину коју има.
- На томе ће наша страна инсистирати и верујем да ће то отворити врата даљим разговорима и постизању могућег компромиса између наше две стране - рекао је Вучић на заједничкој конференцији за новинаре са немачким министром иностраних послова Хајком Масом.
Он је тако одговорио упитан да прокоментарише изјаву косовске председнице Вјосе Османи да преговоре треба ресетовати и да Приштина неће примењивати ништа што је до сада договорено, као и да ли ће Бриселски споразум бити испуњен.
- За Србију дијалог са Приштином није изражавање жеља, већ су то озбиљни разговори у којима треба да се дође до компромиса на озбиљан начин. За нас је оно што смо потписали Бриселским споразумом 2013. нешто што мора да се поштује и Србија ће на томе да инсистира - рекао је Вучић.
Он је напоменуо да Србија и Немачка имају другачији став по питању независности (тзв.) Косова, али да Србија жели да на озбиљан начин разговара о будућности целог региона и постизању компромиса, штитећи своје дрзавне и националне интересе.
Србија то жели, како је рекао Вучић, у најбољој вери, бона фиде, и на најбољи начин како би покушала да обезбеди дуготрајан мир и стабилност у региону.
Препоручујемо
ВУЧИЋ НАКОН САСТАНКА СА МАСОМ: Не желимо замрзнути конфликт на Косову и Метохији јер би неко могао да га одмрзне!
23. 04. 2021. у 09:15 >> 10:28
ВУЧИЋ ЧЕСТИТАО ДАН ВОЈСКЕ: Прослављамо највиши војни празник, живела Србија!
23. 04. 2021. у 07:16
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све
АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.
06. 02. 2026. у 22:55
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (7)