ИВИЦА ДАЧИЋ: Наставак дијалога не зависи од Османијеве и Куртија, њима је проблем што Београд инсистира на компромису
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је данас да наставак дијалога Београда и Приштине не зависи од Вјосе Османи и Аљбина Куртија и да за њих дијалог подразумева искључиво признање независности Косова.

Фото Д. Миловановић
Коментаришући изјаву новоизабране председнице привремених приштинских институција Вјосе Османи, да дијалог треба да буде равноправан, Дачић је подсетио на став Приштине да им дијалог није потребан и да дијалог за приштинску страну подразумева само признање косовске независности.
- Њима је проблем што Београд инсистира на компромису. Какав је то дијалог кад они у старту кажу да не прихватају Бриселски споразум - упитао је Дачић гостујући на ТВ Пинк.
Он је навео да комбинација Курти-Османи има подршку дела међународне заједнице који, како је рекао, није превише наклоњен дијалогу под покровитељством Брисела и покушавају да се дође до компромиса.
Додао је да Београд неће одговарати на исти начин, већ да ће се залагати за принцип регионалне стабилности и помирења.
- То нам највише одговара да бисмо могли економски да напредујемо и да покажемо конструктивну улогу Србије - рекао је Дачић.

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)