ПРАВИ МЕНТАЛИТЕТ УСТАША: Лазански подсетио на застрашујући дијалог из "Даре из Јасеновца" (ВИДЕО)
АМБАСАДОР Србије у Русији, Његова екселенција Мирослав Лазански рекао је да је гледао филм "Дара из Јасеновца" и да се истина о Јасеновцу дуго крила због братства и јединства.

Фото: Пинк ТВ Принтскрин
- Заиста је било мучно гледати те цене. Ја имам и лични разлог зашто сам гледао тај филм,наиме у Јасеновцу су убијени мој деда Михајло Мијо Лазански и мој стриц Мирослав Лазански. Годинама сам као клинац одлазио у Јасеновац са оцем да носимо венце. Сећам се 1961. године, то је увек била ливада препуна остатака оне циглане, кожаре, ланчаре, Пићилијеве пећи у којима су живе људе спаљивали - почео је Лазански.
Дипломата каже да се дуго крила истина о Јасеновцу због братства и јединства.
- Истина о страдању српског народа у ИИ светском рату мора да се изнесе - рекао је Лазански за ТВ Прва.
Он је подсетио на дијалог у филму у ком немачки официр пита зашто усташе убијају и Србе, кад је речено да се убијају Јевреји и Роми, а усташа одговара - Зато што су Срби!
(Ало)
Препоручујемо

ДАРА И БУДЕ СЕ СРЕЋУ УОЧИ "ОЛУЈЕ": Откривен битан детаљ из серије "Дара из Јасеновца"
22. 02. 2021. у 13:56

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ЂЕДОВИ ТЕ ПРОКЛЕЛИ!" Вељко бесан на презимењакињу, слави Олују
СИН певачице Светлане Цеце Ражнатовић, Вељко Ражнатовић, важи за великог родољуба, а сада га је разбеснело то што је једна његова презимењакиња учествовала у годишњици прославе "Олује".
03. 08. 2025. у 10:36
Коментари (3)