НЕБОЈША СТЕФАНОВИЋ: Ђилас не може да поднесе подршку народа у Србији коју ужива Вучић

ФРАНЦУСКА, Немачка, цела Западна Европа, а онда и Америка и Кина, сви су се, наравно, заверили и то заједно са народом Србије против Драгана Ђиласа – каже Небојша Стефановић, члан Председништва Српске напредне странке.

НЕБОЈША СТЕФАНОВИЋ: Ђилас не може да поднесе подршку народа у Србији коју ужива Вучић

Небојша Стефановић

- А има их још у тој завери подршке Вучићу како би спречили Ђиласа да поново дође на власт. Да не заборавимо, овај Ђилас од данас што критикује подршку Европске уније и Америке председнику Вучићу, исти је онај Ђилас који је у Европском парламенту захтевао да обрате пажњу јер је за време власти Александра Вучића у Србији порасла подршка Русији. Није се либио да критикује Србију ни по западним амбасадама, још мање у Бриселу, покушавајући да се додвори, а уверен да ће га неке подршке и гласови ван Србије вратити на власт – додаје Стефановић.

- Од тврдњи да Вучић шири малигне утицаје Кине и повећава подршку Русији у овом делу Европе, дођосмо до данашњих да га на власти девет година држе Западна Европа и Америка. И све их је Вучић из једне Србије корумпирао и Макрона и Меркел и све редом у Европи и у САД и сви они не дају Драгану Ђиласу да освоји власт. И потпуно је шизофрено да Ђилас од исте те ЕУ коју оптужује да држи Вучића на власти и да је корумпирана тражи у исто време да буде посредник у дијалогу. Никако Драган Ђилас да схвати да је воља народа Србије главни савезник Александра Вучића и то целих девет година. Народа који је ту вољу показао и Драгану Ђиласу, те је тамо где је учествовао на изборима прошао као бос по трњу - каже Стефановић.

-Народа који не заборавља, ма колико се Ђилас трудио како је заједно са Тадићем, Јеремићем, Динкићем, Ђорђевићем и осталима темељно упропастио Србију. Остала је са 26 одсто незапослених, распродатих и позатвараних фабрика, разорене привреде, минималцем од 159 евра и најнижом стопом раста. И то је само неколико „резултата“ њихове вајне власти. У исто време Драган Ђилас трансформисао се у једног од најбогатијих људи у овом делу Европе са милионима и милионима евра на рачунима својих фирми. И очигледно је да Драган Ђилас не може да поднесе подршку народа у Србији коју ужива Александар Вучић и још мање углед Србије у свету, и на Истоку и Западу. Јасно је и зашто му смета јака и уважена Србија, јер не могу поново да је пљачкају и распродају разноразни тајкуни – рекао је Стефановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТИГАО СИН: Дадо Полумента постао отац по трећи пут - дали му име моћног значења