ГРАЂАНИ ЋЕ ОДЛУЧИВАТИ: Градоначелник Шапца о пресуди Уставног суда, поручује – паре иду за приоритете

В. МИТРИЋ

25. 01. 2021. у 17:37

ПРЕСУДОМ Уставног суда Србије по којој су референдуми о трошењу новца од пореза на имовину означени као противуставни значи да је претходна власт новац из буџета града трошила на незаконит начин.

ГРАЂАНИ ЋЕ ОДЛУЧИВАТИ: Градоначелник Шапца о пресуди Уставног суда, поручује – паре иду за приоритете

Фото Танјг

Играјући се права грађана да о нечему одлучују и често са 10-12 одсто грађана доносила одлуке које су се тицале читаве популације у месним заједницама - каже шабачки градоначелник, др Александар Пајић.

Челник Шапца наглашава да „оно што је најбитније је да град Шабац апсолутно нема намеру да оспори становницима месних заједница да одлучују о пара,а од повраћаја пореза на имовину грађана“.

- Тај новац ће, и даље, бити доступна свим месним заједницама, и та средства ће бити коришћена за бољитак људи који тамо живе -истиче Пајић. - Ради се о великим средствима, негде од 210 до 230 милиона динара. Тачну цифру ћемо знати крајем марта када будемо видели колики је приход у буџету у 2020. био од тих средстава, и дозволићемо саветима месних заједница да кандидују своје пројекте и да се пројекти који су од интереса за те месне заједнице финансирају из буџета.То неће бити једина средства која ће бити улагана у развој месних заједница. Град Шабац додатно ће учествовати у реализацији пројеката док ће грађани и даље одлучивати преко савета месних заједница о средствима која ће им бити на располагању.

По Пајићевим речима „ од суштинске важности је да сва средства која грађани преко пореза на имовину буду уплатили, она ће бити враћена и бити на располагању саветима месних заједница“.

- Они ће радити своје пројекте, ти пројекти ће долазити до града. Ми ћемо направити тим који ће служити само да укаже шта ту може, шта не може, у смислу квалитета пројекта, а никако да Град одлучује шта је приоритетно за неко село - прецизира Пајић. - Становници села најбоље знају шта је за њих приоритет, знају са колико новца располажу, и знају шта је у најбољем интересу села. Град је ту само да саслуша и финансира те пројекте. Грађани не треба да брину. И она кампања која се води да Уставни суд није донео одлуку која је у интересу грађана. Није тачно. Уставни суд је само рекао да нико нема право да се политички игра са вољом грађана.,Савети месних заједница треба да ослушну шта је најбитније за село и то ће бити финансирано. рСуштина је да ће воља грађана бити поштована, а сва средства уплаћивана путем пореза биће враћена становницима месних заједница на законит начин.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: Ово је неприхватиљво и невиђено брутално

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"

ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".

19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ОПРАШТАМ УБИЦИ Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио

"ОПРАШТАМ УБИЦИ" Удовица убијеног Кирка заплакала пред 10.000 људи - Трамп је тешио

НА ПРЕПУНОМ стадиону у Глендејлу, у савезној америчкој држави Аризони, у недељу је одржана комеморација за убијеног конзервативног активисту Чарлија Кирка, којег је председник Доналд Трамп у свом говору назвао херојем и мучеником за америчку слободу.

22. 09. 2025. у 08:39

Коментари (0)

ХРВАТСКА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Србија је боља у атлетици! Ово је биланс медаља на Светском првенству 2025!