БИВШИ председник тзв. Косова Хашим Тачи сутра ће се појавити пред Специјалним судом, као и некадашни портпарол ОВК Јакуп Краснићи, а како је оценио директор Међународног института за блискоисточне и балканске студије Зијад Бећировић, ускоро би пут Хага могао и актуелни председник Црне Горе Мило Ђукановић, и то, по Бећировићевим речима, као крунски сведок у процесу против некадашњих челника ОВК.
Повезане вести
КАКО ЈЕ БАЈДЕН ЗВАО ТАЧИЈА? Кандидат демократа ОВК злочинца упоређивао са "оцем" америчке нације
КАНДИДАТ демократа за председника САД Џозеф Бајден упоредио је својевремено Хашима Тачија са првим америчким председником Џорџом Вашингтоном.
06. 11. 2020. у 20:43
(МАПА) САМО ЗА СРБЕ: Ово су били импровизовани логори и затвори за наш народ на КиМ! Ево и ко је њима руководио
КАДА је један затвореник питао да добије воду натерали су га да попије разређивач. Члан ОВК наредио је двојици притвореника да се скину и имају секс. У ћелијама су их нападали слепи мишеви свуда по телу. Ударани су чекићем. Цигарете су им гашене по кожи.
06. 11. 2020. у 21:30
РУШЕЊЕ ЈАШАРИЈЕВОГ КУЛТА: У оптужници поменута и дешавања на КиМ деведесетих година, као и ток стварања ОВК
У УВОДНОМ делу оптужнице наводи се да је током деведесетих албанска дијаспора организована како би се укључили у дешавања на Косову.
07. 11. 2020. у 07:00
"НОВОСТИ" ОТКРИВАЈУ: ТАЧИ ЛИЧНО МУЧИО СРБЕ У ЛОГОРИМА! Затворенике терали да пију разређивач, бацали на њих слепе мишеве
КАДА је један затвореник питао да добије воду натерали су га да попије разређивач. Члан ОВК наредио је двојици притвореника да се скину и имају секс. У ћелијама су их нападали слепи мишеви свуда по телу. Ударани су чекићем. Цигарете су им гашене по кожи.
07. 11. 2020. у 09:00
ЗАХТЕВИ ЗА ПРЕКИД ДИЈАЛОГА СА БЕОГРАДОМ: Влада лажне државе донела одлуку због хапшења ОВК терориста
НА данашњој ванредној седници тзв. косовске Владе поводом последњих дешавања у вези хапшења некадашњих челника “ОВК” одлучено је да се Влада неће мешати у рад правосуђа.
06. 11. 2020. у 19:47
Најновије из рубрике
ПРВО ОБЈАВИО ДА ИМА ШТЕТЕ, ПА НАКОН ПЕТ МЕСЕЦИ НАРУЧУЈЕ ЕКОНОСКО ВЕШТАЧЕЊЕ: У августу је буџет државе оштећен за 115 милиона, а сад утврђују
ПРЕДСЕДНИК Одбора за правосуђе, државну управу и локалну самоуправу Народне скупштине Републике Србије и народни посланик СНС др Угљеша Мрдић оштро осудио тајкунски портал Нова, а његово саопштење преносимо у целости.
11. 01. 2026. у 12:59
СТУДЕНТИ БЛОКАДЕРИ ДУНП-а ЋУТЕ, А ПРОГОВАРА АНКАРА: Текст против Србије написан по наруџбини? (ФОТО)
ДОК београдски студенти јавно и отворено честитају Дан Републике Српске, студенти блокадери ДУНП-а, нису смели да одговоре са сопственог профила, па су се обратили са туђе адресе.
11. 01. 2026. у 12:34
"ЗА ПРЕДСЕДНИКА НЕ ПОСТОЈИ НИШТА БИТНИЈЕ ТРЕНУТНО" Вучић помно прати ситуацију у завејаним општинама у Србији
МИНИСТАРКА привреде Адријана Месаровић изјавила је данас да је у Мачванском и Колубарском округу ситуација стабилна, али да је ситуација у земљи у вези са невременом, ако се говори о територији целе Србије, знатно лошија у односу на податке са којима је завршена ноћ и да се то тиче других округа - Златиборског, Моравичког и, у мањем делу, Расинског.
11. 01. 2026. у 10:17
ХАГ ЋЕ АКО ЗАТРЕБА ДА ФИНАНСИРА И МОЋНИ СОРОШ: После повлачења САД из међународних институција свет забринут за међународно право
ОДЛУКА Трампове администрације да се САД повуку или обуставе учешће и финансирање 31 институције под окриљем УН, у оквиру ширег пакета од укупно 66 међународних тела, обухватају и оне које имају директан утицај на Западни Балкан, Србију и Србе уопште. Међу њима су Међународни резидуални механизам за кривичне судове (IRMCT), формални носилац наслеђа Хашког трибунала (ICTY), Савет за људска права УН (UNHRC) који има директне везе са ситуацијом Срба на Косову и Метохији, УН тела ECOSOC које је кичма мултилатерализма и UNCTAD за трговину и развој, које брани право држава на економски суверенитет.
11. 01. 2026. у 07:00
РАТ БЛОКАДЕРА СЕ НАСТАВЉА: Баш сте се осрамотили
БЛОКАДЕРСКА Сузана Трнинић напала је студенте блокадере због тога што су честитали Дан Републике Српске. Дакле, ово је још једна потврда да блокадери немају политику и да увек када се дође до политике настану свађе међу њима.
10. 01. 2026. у 23:00
Коментари (0)