ХИТНИ ПОСТУПАК САМО КАД МОРА: Дачић најавио да парламент престаје са лошом праксом, да ће вратити углед и решити питање кафе и паркинга
Председник Скупштине Србије Ивица Дачић одржао је данас Колегијум са потпредседницима парламента и шефовима посланичких група и поручио да више неће бити доношења закона по хитном поступку, да ће се радити на томе да се врати углед парламента, као и да ће се све лоше ствари елиминисати како би се бавиил суштином.
Ивица Дачић / Фото Танјуг
Дачић је скупштинским извештачима рекао да ће сваког уторка одржавати редовне Колегијуме у 9 часова и да ће се анализирати све оно што може да се поправи.
Пошто разни медији говоре о разним темама, морао сам да се упознам са тим зашто кафа толико кошта у ресторану. Још једном ћемо размотрити питање паркинга испред парламнта. Договорили смо се да дамо налог генералном секретару да се тиме бави. Нећу да то буде тема о којој извештавате зато што треба да се вратимо на суштину, рекао је Дачић.
Дачић је казао да су данас на седници Колегијума утврдили јасна правила, а једно од њих је да неће бити доношења закона по хитном поступку, осим уколико се не ради о неком интересу државе, али ће каже то бити изузетак, а не правило.
Он је истакао да ће о сваком закону бити организовано јавно слушање, а када се буде расправљало о ребалансу буџета и буџету за наредну годину неће бити спајања те тачке са другим тачкама и време за расправу ће бити дуплирано.
Разговарамо смо о томе да скупштински одбори буду активни, да разговарају са министрима из тих области, не само када је реч о законима већ и када су нека друга питања актуелна, рекао је Дачић.
Дачић је поручио да ће Скупштина Србије спремна да да кључни допринос политичкој стабилности Србије и јединству.
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ: Министри положили заклетву и у Скупштини Србије изговорили ове речи (ВИДЕО)
28. 10. 2020. у 20:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)