ОВО НИСТЕ ПРИМЕТИЛИ НА ВЕЖБИ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Лазански открио детаљ који је многима промакао (ВИДЕО)
МИРОСЛАВ Лазански, амбасадор Србије у Русији, рекао је за Пинк да је током протеклих осам година видљив пораст војне способности Војске Србије и да је војна вежба ''Садејство 2020'' доказ за то.
Фото: Пинк ТВ Принтскрин
- Заиста је много урађено како у сегменту развоја ратног ваздухопловства и против ваздушне одбране у Србији. Видели смо смо да је било осам Мигова 29 од 10 колико их имамо, а ускоро треба да дође још четири нова - навео је Лазански.
- Врло је важно што смо сачували авијацију као вид одбране. 2009. и 2010. године она је практично била угашена, док су тадашње политичке структуре предлагале да домаће небо чува авијација Бугарске или Румуније - каже Лазански.
Према његовим речим, Војска Србије је оспособила целокупну ваздушну флоту.
- Показали смо да нашим оружаним снагама није страно вођење сложених војних тактичких операција. Доста новитета је урађено и у оквиру копнених снага наше војске - нагласио је Лазански.
Лазански је рекао да је српска војска први пут испалила руске ракете Атака.
(Пинк.рс)
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
РАДАШИНОВА СНАЈА У КУПАЋЕМ: Попрсјем одушевила мушкарце
ГЛУМИЦУ Ану Сакић упознали смо као Ингрид у серији "Село гори, а баба се чешља", а једном је показала како изгледа у природном издању, без ичега на свом лицу.
01. 01. 2026. у 09:15
Коментари (7)