ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ДАНАС У ПРАЊАНИМА: Обележавање 76. годишњице Операције Халијард

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствоваће данас у Прањанима обележавању 76. годишњице Операције Халијард, у којој је 1944. спасено и избављено више од 500 пилота и чланова посада америчких авиона оборених изнад Србије.

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ДАНАС У ПРАЊАНИМА: Обележавање 76. годишњице Операције Халијард

Фото Тањуг

Пре 76 година, са импровизованог аеродрома у Галовића пољу, мештани прањанског краја и Југословенска војска у отаџбини под командом генерала Драгољуба Михаиловића спасили су више од 500 америчких пилота у оквиру мисије која је добила име Халијард.

На Галовића пољу, у Прањанима, у част мисије Халијард, биће отворен аеродром.

Церемонија ће почети у 10 сати.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (35)

СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Репрезентативац Јапана згрозио целу нацију