ТУЖИЛАШТВО У ХАГУ ПОНОВО ПРОЗИВА СРБИЈУ ЗБОГ РАДЕТЕ И ЈОЈИЋА

С. Ј. М.

09. 09. 2020. у 13:08

ЗАСТУПНИК оптужбе у Хагу, у случају који се води против функцинера СРС Вјерице Радете и Петра Јојића због непоштовања суда, Дијана Елијас затражила је од судије Ли Даћуна, који води тај предмет, да упути председника Механизма за кривичне судове у Хагу да Србија не поштује како је навела обавезу да ухапси и изручи то двоје оптужених.

ТУЖИЛАШТВО У ХАГУ ПОНОВО ПРОЗИВА СРБИЈУ ЗБОГ РАДЕТЕ И ЈОЈИЋА

Фото: А. Станковић

Она је затражила и да председник суда обавести Савет безбедности УН да Србија одбија сарадњу са Механизмом.

Према оптужници из Хага која никада није обелодањена Радета и Јојић су наводно у процесу који се водио против Војислава Шешеља нудили мито и претили двојици сведока.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације

НЕВЕРОВАТНА ГРЕШКА РУСИЈЕ Зеленски: Москва послала Украјини тела 20 руских војника приликом репатријације

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да се приликом репатријације тела погинулих војника испоставило да су 20 оних које је Русија вратила као украјинске погинуле војнике, у ствари били руски војници, а да је један био страни плац́еник.

21. 06. 2025. у 15:10

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број

МУП ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: Одмах позовите овај број

СЕКТОР за ванредне ситуације МУП апелује на грађане да буду савесни при употреби отвореног пламена и, ако примете пожар, да одмах позову ватрогасно-спасилачку јединицу на број телефона 193.

21. 06. 2025. у 15:40

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина

СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.

21. 06. 2025. у 10:39

Коментари (2)

Kari’s on fire  – Пешић се враћа на клупу Пирота!