МИНИСТАР ВУЛИН ЗА КИНЕСКУ ТЕЛЕВИЗИЈУ "CCTV": Прослава победе значи неговање мира и упозорење за будућност
- БЕЗ велике Комунистичке партије Народне Републике Кине не би било могуће остварити тако величанствену победу.
Новости
- Народ неко мора да покрене, организује, надахне, да да пример својим понашањем, борбом и патриотизмом - рекао је министар одбране Александар Вулин у ексклузивном интервјуу за централни информативни канал кинеске телевизије CCTV поводом прославе 75. годишњице победе Народне Републике Кине у рату против Јапана и светском антифашистичком рату.
- Не можемо да заборавимо да је Кина Други светски рат почела пре свих осталих, а да га је завршила након свих осталих. Да није било тога, ти војници би можда били на совјетском фронту или неком другом фронту. Велика је жртва коју је кинески народ поднео и велика је заслуга Комунистичке партије Кине што је народ окупила, повела и није стала до самог краја – рекао је министар Вулин и нагласио да тај дан није само Дан победе за кинески народ, већ и Дан победе за народ целог света.
У рату који је одредио будућност света, кинеска нација и кинески народ дали су велике жртве, рекао је министар Вулин и поручио да “прослава победе значи неговање мира и упозорење за будућност, а промовисање великог антифашистичког духа најбоља је утеха прецима који су дали живот за слободу”.
- Јако је важно неговати културу сећања. Наши преци су нас ставили на бољу страну света. Изборили су за нас место на бољој страни света. Кина и Србија су земље које су веома географски удаљене, али бране исте вредности – изјавио је за кинеску телевизију CCTV министар Вулин.
Препоручујемо
ФИНАЛНA ТРKA “ТЕНКОВСКОГ БИАТЛОНА”: Присуствовали министри Вулин и Шојгу
05. 09. 2020. у 17:27
МИНИСТАР ВУЛИН У МОСКВИ: Србија ће наставити да се бори за принципе међународног права
04. 09. 2020. у 15:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)