"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Вучић сутра јавно одговара на нападе СДА и Изетбеговића

В.Н.

21. 08. 2020. у 15:15

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић сутра це јавно одговорити на бруталне лажи подметачине бошњачког члана Председништва БиХ и његове странке.

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Вучић сутра јавно одговара на нападе СДА и Изетбеговића

Фото: Танјуг/Драган Кујунџић

Ово је "Новостима" речено у кабинету шефа државе после скандалозног напада Странке демократске акције Бакира Изетбеговића на нашу земљу и њеног првог човека.

Они су, наиме, данас навели да Србија наставља агресију према БиХ повезујући "питање Косова са ентитетом Републике Српске".

- Координирано деловање председника Србије Александра Вучића с властима РС у сврху повезивања статуса Косова с ентитетом РС, у актуелним преговорима Србије и Косова, представља наставак агресије на Босну и Херцеговину, с циљем угрожавања њене целовитости - порука је из СДА.

Они наводе да томе сведоче последње изјаве Милорада Додика који је казао да је с Вучићем у Бањалуци имао састанак о "статусу РС" те да су се договорили да власти РС упуте документацију о томе, што, како тврде, недвосмислено потврђује да Вучић, насупрот декларативно коректне и помирљиве, иза кулиса води дволичну и агресивну политику с територијалним претензијама према БиХ.

- Тражимо од председника Србије да прекине овакво деловање, јер је сличне ствари радио и Слободан Милошевић који је тиме довео до највеће несреће, ратних сукоба и злочина у Европи након Другог светског рата - пише у саопстењу Изетбеговићеве странке.

Иначе, председник Вучић за свога мандата ниједном није довео у питање територијалну целовитост БиХ, мада никада није крио да Београд зели да гради братске везе са Репибликом Српском. О томе сведоче бројни пројекти које је Београд започео са друге стране Дрине и који су, по призњању самог руководства Српске, најамбициознији и најконкретнији откако је актуелни шеф државе дошао на власт. Такође, Вучић се јавно противио најавама демонтаже Дејтонског сппразума, на ста као представник дрзаве гаранта и потписнице тог документа апсолутно има право. Последњи атак на уговор којим је 1995. окончан крвави грађански рат у БиХ извео је амерички амбасадор у Сарајеву Ерик Нелсон, предлажући његово реформисање јер "грађани желе да буду део трансатлантске заједнице".

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (15)

ПОВАМПИРИЛО СЕ УСТАШТВО: Десетине хиљада Хрвата пева Ајмо, ајмо, ајмо усташе! (ВИДЕО)