ДОДИК: Наша освета су живот, слобода и мир!
- НА ЦЕСТИ Петровачкој избјеглице и триста дјеце у колини. Над цестом круже грабљиве птице, туђински авиони.
Фото: принтскрин
По камењару оснијеженом челична киша звони… У снијегу румена Марија, мамина кћерка једина, било јој седам година - прочитао је Додик одломак Ћопићеве песме.
Додик је обраћајући се присутнима рекао да је ова песма песма о злочину у којем су страдала невина деца.
"Они су нас заветовали да се овако нешто више не понови ни једном српском детету", рекао је Додик.
Како каже, наша освета није смрт, већ живот, слобода и мир.
"Наша освета је и то што и данас постојимо и што данас имамо своју слободу. Као и то што смо данас заједно, изнад Саве која је сведок нашег страдања кроз векове", рекао је Додик.
Истиче да је наша освета то што данас постоје Срби који су се окупили да одају пошту нашим жртвама.
"Део њиховог плана је била и Олуја, да Срби више не постоје", рекао је Додик, додајући да је то само коцкица у мозаки плана да нестане Срба.
"Олуја је део континуитета, у циљу прогона Срба, континуитет покатоличења нашег народа. Тај процес је настављен у Првом, па затим и у Другом светском рату, када је добио назим НДХ", рекао је Додик.
Како каже, геноцид над Србима је званична политика НДХ.
Препоручујемо
ВУЛИН: Срби и Руси су увек размишљали, веровали и били на истој страни
06. 02. 2026. у 19:59
АЛБАНЦИ ПУЦАЛИ НА СРПСКУ ПОЛИЦИЈУ: Испалили више од 100 метака из аутоматског оружја!
06. 02. 2026. у 19:50
НОВИ ДЕТАЉИ НАПАДА НА КУЋУ ЗДРАВКА ЧОЛИЋА: Довезли се тротинетом, па снимали бацање бомбе
ВИШЕ јавно тужилаштво у Београду објавило је нове детаље напада на кућу певача Здравка Чолића, на коју је 3. фебруара бачена бомба.
06. 02. 2026. у 18:52
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (1)