"ПОСЛЕ ВУЧИЋЕВЕ ПОСЕТЕ КИНИ ОДНОСИ ЈОШ ДУБЉИ" Ли Минг о челичном пријатељству Србије и Кине

АМБАСАДОР Кине у Србији, Ли Минг, изјавио је данас да Србија и Кина развијају пријатељство и заједнички граде пројекте од великог значаја и истакао да ће Фрушкогорски коридор и мост на Дунаву у Новом Саду повезати различите делове Србије и утицати на развој целе земље.

ПОСЛЕ ВУЧИЋЕВЕ ПОСЕТЕ КИНИ ОДНОСИ ЈОШ ДУБЉИ Ли Минг о челичном пријатељству Србије и Кине

Фото: Новости

Ли је у обраћању, након обиласка радова на спајању главне мостовске конструкције честитао Србији, председнику Александру Вучићу, кинеској компанији ЦРБЦ, која је главни извођач радова, и партнерима из Србије који заједно граде мост на Дунаву.

- Градећи овај мост народ Србије и председник Вучић иду путем просперитета. Спајањем главне конструкције моста, а касније и пуштањем целе саобраћајнице, различити делови Србије биће потпуно спојени, као и овај део Србије са регионом што ће утицати и на развој целе Србије - рекао је Ли.

Нагласио је да ће Кина увек бити најпоузданији и најискренији пријатељ Србије.

Амбасадор је додао да је након недавне посете председника Вучића Кини челично пријатељство Србије и Кине постало још јаче, а односи два народа још дубљи.

- Председник Вучић све време води Србију и народ Србије путем успешне изградње земље - рекао је Ли.

БОНУС ВИДЕО: Кинески новинари масовно прате посету Вучића Кини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

УЖАСНА ВЕСТ СА ФРОНТА: Терористичке методе Украјине се настављају