СА ТЕРАСЕ ВРАЧАРА: Помахнитала блокадерка засипала флашама вернике испред Храма Светог Саве! (ВИДЕО)

УСТАНОВЉЕН је идентитет особе која је изазвала инцидент, а према тврдњама на друштвеним мрежама, ради се о припадници врачарског "збора"

СА ТЕРАСЕ ВРАЧАРА: Помахнитала блокадерка засипала флашама вернике испред Храма Светог Саве! (ВИДЕО)

FOTO: Printscreen/24 sedam

Београдска полиција привела је у четвртак увече жену К. В. (48) због сумње да је нарушавала јавни ред и мир и угрозила безбедност грађана на Врачару.

Помахнитала Београђанка је стакленим флашама гађала окупљене вернике који су чекали да целивају појас Пресвете Богородице, али срећом, нико није повређен у овом језивом нападу.

Установљен је идентитет особе која је изазвала инцидент, а према тврдњама на друштвеним мрежама, ради се о припадници врачарског "збора", једног од огранака фаланги блокадера.

Смета им православље

У Србији већ предуго  траје покушај блокадера да поделе друштво и унизе значај вере и породице.

Константно нападају цркву, веру и образовни систем, а они који их највише подржавају потпуно су подивљали због чињенице да се народ окренуо вери, а невероватна бројка од преко 800.000 људи који су сатима чекали да би се помолили и целивали Часни појас.

Један од њих је Вукашин Милићевић, члан Председништва Демократске странке и теолог избачен из Српске православне цркве, и Марија Васић, професорка из Новог Сада, који су изнели низ срамотних изјава.

Марија Васић, вођа блокадера терориста из Новог Сада и бивша жена Ненада Чанка, рекла је следеће:

- Ја сам потпуно сигурна да сви моји ђаци знају шта је то, јер смо ми пре две недеље радили примитивне магијске обреде и то је чист фетишизам. Дакле, придавање натприродних својстава предметима и веровање у неке њихове натприродне моћи, јесте фетишизација. У социологији потиче од 'фетића' - португалске речи. Ми смо то буквално радили и њима је потпуно јасно да је то фетишизам и да је то један, по Диркему, од најпримитивнијих магијско-паганских обичаја

Вукашин Милићевић из ДС-а се сложио:

- Хтео сам буквално истим речима да почнем, пошто сам претпостављао да да ће ово бити тема. Дакле, ово је оглед у реалном времену из социологије, антропологије, психологије и у коначном и ух теологије.

Блокадери ћуте, осудили их на мрежама

Иако о свему имају мишљење, блокадери се нису оглашавали поводом дугачких редова верника који су данима долазили да би се поклонили Појасу Пресвете Богородице.

Ниједном сенису огласили на друштвеним мрежама и дали подршку народу који је у колонама данима чекао како би целивао реликвију.

Нису коментарисали ни болесне нападе од стране професорке која је овај догађај назвала фетишизмом, а није се коментарисало ни ово последње дивљање чланице једног од њихових болесних зборова.

Видео погледате овде.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Бесплатно свакодневно банкарство за милион и по грађана Србије